23.11.2009. / 02:20

Primera: Pobjeda Valencije, 90 Babićevih minuta

David VillaDavid VillaU posljednjem dvoboju 11. kola španjolske nogometne lige Valencia je gostujući pobijedila Osasunu na Reyno de Navarra stadionu 3-1.

Vodili su kvalitetniji gosti 3-0 pogocima Davida Ville (12. minuta), Davida Albelde (20.) i Carlosa Marchene (56.). Za domaće je smanjio Masoud.

Davidu Villi to je bio deveti prvenstveni pogodak i najbolji je strijelac Primere. Messiju i Ibrahimoviću bježi dva gola.

U domaćim redovima dvojica igrača nisu dočekali kraj utakmice: urugvajski napadač Pandiani drugi je žuti karton dobio u 64. minuti, dok je u drugoj minuti sudačke nadoknade izravan crveni karton zbog preoštre igre zaradio stoper Flaño.

U ranijem su terminu domaća Malaga i Zaragoza remizirale (1-1). Gosti, za koje je hrvatski veznjak Marko Babić odigrao svih devedeset minuta, poveli su u 49. minuti golom brazilskog napadača Ewerthona iz penala. Na 1-1 je u 74. minuti izjednačio Ivan Gonzalez, 21-godišnji stoper koji je debitirao za seniorski sastav Malage u ovom susretu.

Sudac utakmice na Rosaledi, Rubinos Perez, unutar dviju je minuta igre u drugom poluvremenu pokazao dva odvojena crvena kartona: domaćem stoperu Weligtonu izravan zbog preoštrog prekršaja u 60. minuti, a gostujućem lijevom beku Paredesu drugi žuti dvije minute ranije.

Do kraja je utakmice poziciju lijevog beka stoga pokrivao Babić.

Primera, 11. kolo:

Villarreal – Valladolid 3-1 (Nilmar 6, 47m Rossi 56 / Diego Costa 60)

Xerez – Sporting 0-0

Espanyol – Getafe 0-2 (Casquero 78 / Pedro Rios 91)

Mallorca – Almeria 3-1 (Castro 48, 92, Victor 88 / David Rodriguez 76)

Malaga – Zaragoza (Ivan Gonzalez 74 / Ewerthon49-11m)

Osasuna – Valencia 1-3 (Masoud 67 / Villa 12, Albelda 20, Marchena 56)

Endesa doigravanje: Barcelona povela 2-1

Košarkaši Barcelone poveli su s 2-1 u polufinalnoj seriji Endesa doigravanja (španjolska liga) protiv Valencije. Dobila je Barça u srijedu utakmicu u… Više