24.11.2009. / 12:33

NBA liga: Ukiću skromna minutaža u porazu Bucksa od San Antonija

Tim DuncanTim DuncanRoko Leni Ukić odigrao je tri i pol minute u porazu 112-98 Milwaukee Bucksa u San Antoniju od Spursa. Uz dva poena ostvario je i jednu asistenciju.

Jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi ponovno nije dobio pravu priliku, unatoč tomu što se prvi play momčadi Brandon Jennings mučio s šutom (6/21 za 12 poena) i što je gubio dosta lopti (pet). Svoju minutažu nije baš opravdao niti drugi razigravač Bucksa, Luke Ridnour, koji je kroz 26 minuta igre ostao na četiri poena i dvije asistencije, no Ukiću je to sve ponovno malo značilo. Najzaslužniji za prekid niza Bucksa od tri uzastopne pobjede bio je Tim Duncan s 24 poena i 12 uhvaćenih lopti.

Dodajmo da se Milwaukeeju, nakon devet utakmica pauze zbog ozljede koljena, vratio Michael Redd. U 11 minuta igre zvijezda momčadi postigla je četiri poena.

Memphis Grizzliesi su ostvarili četvrtu pobjedu u petoj uzastopnoj utakmici nadjačavši Sacramento Kingse 116-105. “Kraljevima”, koji su zaostajali od početka do kraja susreta, je ovo bio četvrti poraz u nizu.

Dominacija u skoku (47-27) iznjedrila je napadačku sigurnost Portlandovih košarkaša koji su uz svoj rekord sezone od 122 poena svladali Chicago Bullse (122-98). Za petu uzastopnu pobjedu protiv Bullsa najzaslužniji su bili Aldridge (13 skokova) i Oden (12 skokova) koji su ubacili svaki po 24 poena. Oden, prvi izbor NBA drafta iz 2007., iz igre je gađao 7/8, čemu je pridodao 10/12 s linije neometanog šuta.

Baron Davis promašio je prvih devet pokušaja iz igre prije no što je ubacio svoj jedini koš u pobjedi 91-87 LA Clippersa nad Minnesota Timberwolvesima. Niz od 468 uzastopnih utakmica na kojima se upisao u listu strijelaca bio je opasno ugrožen i činilo se da će stati ondje gdje je i započeo, na utakmici protiv Minnesote (25. veljače 2002. godine posljednji puta bez ubačaja). Domaćina su do pobjede dovukli Al Thornton i Marcus Camby iskombiniravši zajedno 43 poena i 28 skokova. Minnesota je u LA-u doživjela 13. uzastopni poraz.

NBA liga, ponedjeljak:

Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 91-87 (Thornton 31p, 10s, Camby 12p, 18s / Flynn 17p, 5s)

Portland Trail Blazers - Chicago Bulls 122-98 (Aldridge 24p, 13s, Oden 24p, 12s / Deng 25p)

San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 112-98 (Duncan 24p, 12s, Booner 23p, 6s / Ilyasova 20p, 4s, 4ol)

Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 116-105 (Gay 24p, 8s, Mayo 20p, 5s / Evans 28p, 4s, 4a, 5il)

NBA: Oklahoma dobila i treću u nizu

San Antonio Spursi izgubili su prednost domaćeg parketa u finalu Zapadne konferencije NBA lige. Oklahoma City je gostujućom pobjedom 108-103 poveo… Više