28.11.2009. / 14:46

Autor: Ivica Medo

1. HMNL: Nacional razbio Brodosplit i zabilježio osmu uzastopnu pobjedu

U derbiju 8. kola 1. HMNL Nacional je pred dobro popunjenim Domom sportova ostvario najveću pobjedu u sezoni i svladao Brodosplit inženjering visokim rezultatom 9:1

Korab Morina opet je bio jedan od najbolji igrača NacionalaKorab Morina opet je bio jedan od najbolji igrača NacionalaU derbiju 8. kola 1. HMNL Nacional je pred dobro popunjenim Domom sportova ostvario najveću pobjedu u sezoni i svladao Brodosplit inženjering visokim rezultatom 9:1. Bila je to osma uzastopna pobjeda Nacionala u prvenstvu koji ima fantastičnu gol-razliku od 42-8, odnosno čak + 34.

Trebi reći da je pomlađena momčad Brodosplita u prošlom kolu svladala aktualnog prvaka Potpićan, pa i iz toga podatka može se iščitati koliko je Nacional dominantan u ovoj sezoni.

Početak utakmice nije slutio na potop gostiju iz Splita koji su u prvom poluvremenu imali nekoliko izglednih šansi. No, Nacional je nakon početnih pet minuta rastrgane igre preuzeo kontrolu nad utakmicu i već u 6. minuti poveo je golom Šestića iz solo prodora, a minutu kasnije Novak iz slobodnog udarca povećava vodstvo na 2:0. U 11. minuti Bajrušević smanjuje rezultat na 2:1 i gosti uspijevaju stvoriti nekoliko prigoda za poravnanje. Nakon toga u 15. minuti Korab Morina se najbolje snalazi u gužvi i postiže pogodak za 3:1.
U drugom poluvremenu Nene u 21. minuti postiže pogodak za 4:1 i gosti tada potpuno posustaju, a na terenu je igrala samo jedna momčad. Gosti su zaprijetili iz dvije-tri poluprigode, dok je Nacional nizao prilike i stvarao prednost koju je Novak zapečatio svojim drugim pogotkom za 9:1 u 40.minuti.

U sljedećem kolu Nacional gostuje u Novom Marofu, dok Brodosplit dočekuje Petrinjčicu.

Strijelci:

1:0 Šestić 6', 2:0 Novak 7', 2:1 Bajrušević 11', 3:1 Korab Morina 15', 4:1 Nene 21', 5:1 Grdović 29', 6:1 Leskovar (6.m) 31', 7:1 Capar 36', 8:1 Kujtim Morina 38', 9:1 Novak 40'.

Udarci prema golu:

Nacional 29 (9 golova)
Brodosplit inž. 15 (1 gol)

Josip Suton: Brodosplit je pao nakon našeg prvog gola

Josip Suton nije se upisao u listu strijelaca, ali bio bio je jedan od boljih pojedinaca u momčadi Nacionala: "Prvih nekoliko minuta utakmica je bila dosta izjednačena, al su gosti pali nakon našeg vodstva. Treba čestitati ekipi iz Splita na dobrom i hrabro odigranom prvom poluvremenu, al u nastavku smo mi dodali gas i zasluženo slavili visokim rezultatom. Želimo nastaviti uvjerljiv niz i u nastavku prvenstva", izjavio je Suton nakon utakmice.

Rezultati 8. kola 1. HMNL:

Petrinjčica - Kijevo Knin 1:2 (0:1)
Nacional Zagreb - Brodosplit Inž. 9:1 (3:1)
Potpićan 98 - A.B.S. BBS Novi Marof 3:4 (5:4)

Nacional na kioscima već danas

Zbog Praznika rada, 1. svibnja, Nacional možete kupiti na kioscima diljem Hrvatske već danas. U novom broju donosi: Intervju: Stjepan Mesić- Bivši… Više