28.11.2009. / 19:45

Bundesliga: Sjajni Džeko zamalo potopio Werder

Edin DžekoEdin DžekoU dvoboju aktualnoga njemačkog nogometnog prvaka i pobjednika kupa u Bremenu su Werder i Wolfsburg odigrali uz četiri pogotka bez pobjednika, 2-2.

Per Mertesacker zabio je u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena gol za konačnih 2-2, te time spasio sjajnu seriju trenutačno vodeće momčadi lige, koja je i 21. utakmicu u Bundesligi odigrala bez poraza.

Gosti su dva puta vodili. Edin Džeko dovodio ih je u vodstvo majstorskim pogocima (prvi nakon solo-prodora desnom stranom 16-erca, drugi kroz noge Wieseu nakon proigravanja Zianija) u 42. i 85. minuti. Bosanski je 23-godišnji centarfor time došao do brojke od šest ovosezonskih golova (jednako toliko ima i asistencija). Zabio je u Bundesligi prvi put nakon Hannovera u sedmom kolu, u dvoboju koji se igrao prije više od dva mjeseca (26. rujna).

I Misimović i Džeko u redovima gostiju odigrali su svih 90 minuta.

Dortmundska je Borussija u gostima pobijedila Hoffenheim 2-1, te upisala sedmu utakmicu u nizu bez poraza. Iza pogotka odluke Sahina iz penala u 79. minuti uslijedio je crveni karton Hoffenheimova Brazilca Maicosuela, koji je suparničkom golmanu Weidenfelleru malo prerevno pokušao oteti loptu iz ruke. Dogodilo se to u 81. minuti.

Josip Šimunić odigrao je svih devedeset minuta. Baš je on skrivio penal u 78. minuti u duelu sa suparničkim braničem Subotićem.

Dvojica BiH-reprezentativaca, Sejad Salihović i Vedad Ibišević, odigrali su također cijelu utakmicu.

Mainz je i u sedmoj utakmici sačuvao neporaženost na vlastitom travnjaku remiziravši s HSV-om (1-1). Gosti su bez pobjede i šesti put uzastopno. Ozlijedio im se još jedan napadač - nizozemski reprezentativac Eljero Elia. Napustio je igru već u 16. minuti zbog ozljede ligamenata gležnja.

Ivica Banović kapetanski je do gostujuće pobjede predvodio Freiburg kod Nürnberga, svog bivšeg kluba. Bilo je 1-0 za goste, a 29-godišnji je hrvatski veznjak odigrao svih devedeset minuta.

Eintracht je Herthi u Berlinu nanio i 11. ovosezonski poraz (bilo je 3-1). Za goste je svih devedeset minuta odradio BiH-reprezentativac Zlatan Bajramović.

Gosti su u dosad odigranim subotnjim dvobojima osvojili 11 od mogućih 15 bodova. Niti jedan domaćin nije pobijedio. Nakon prvih 45 minuta na svih je pet travnjaka bio identičan rezultat: 1-0 za goste!

Bundesliga, 14. kolo:

Hertha - Eintracht 1-3 (Ramos 81 / Ochs 11, Franz 70, Meier 75)

Hoffenheim - Borussia (D) 1-2 (Blaszczykowski 2, Sahin 79-11m / Ba 49)

Werder - Wolfsburg 2-2 (Almeida 62, Mertesacker 90 / Džeko 42, 85)

Wolfsburg doveo prvog strijelca nizozemske lige

Dosadašnji član Heerenveena Bas Dost novo je pojačanje njemačkog Wolfsburga. Dvadesettrogodišnji nizozemski napadač prošle je sezone postigao 32… Više