02.12.2009. / 11:52

NBA liga: Knicksi lakoćom svladali Sunse

Mike D’Antoni je do 2008. godine trenirao momčad Phoenix Sunsa na čijoj je klupi u četiri sezone prosječno bilježio 58 pobjeda. Preuzimanjem NY Knicksa postao je kudikamo neuspješniji

Danilo GallinariDanilo Gallinariike D’Antoni je do 2008. godine trenirao momčad Phoenix Sunsa na čijoj je klupi u četiri sezone prosječno bilježio 58 pobjeda. Preuzimanjem NY Knicksa postao je kudikamo neuspješniji.

Ostvario je tek 36 pobjeda u 100 utakmica, pa će mu pobjeda protiv njegove bivše momčadi (četvrta pobjeda u 18. utakmici sezone), a u Madison Square Gardenu je bilo 126-99, sigurno donijeti tračak radosti. Phoenixu, koji je prekinuo niz od četiri pobjede u kojima je prosječno slavio s 21.3 poena prednosti, ovo je bio tek četvrti poraz, a imaju i 14 pobjeda.

Sjajnu je utakmicu odigrao 21-godišnji Talijan Danilo Gallinari za Knickse. Šesti izbor prošlogodišnjeg drafta postigao je 27 poena, te uhvatio deset lopti pod obručima. Ubacio je sedam koševa u samo minuti treće četvrtine i svakako bio najvažniji igrač Knicksa koji su slavljem prekinuli seriju od pet uzastopnih poraza.

Domaćin je na poluvremenu ubacio već 71 poen i uživao prednost od 13 poena razlike, te postao prva momčad ove sezone koja je zaustavila Sunse na učinku manjem od sto poena. Ovo je bila tek druga pobjeda Knicksa u posljednjih 11 utakmica s momčadi iz Phoenixa.

Gilbert Arenas posljednje dvije utakmice nije prebacio deset poena što mu je takav prvi niz od rookie-sezone 2002. godine. U pobjedi svog Washingtona u Torontu (bilo je 106-102) podigao je razinu igre, sudjelovao je s 22 poena i devet asistencija, te tako izvrsno sekundirao Antawnu Jamisonu koji je obilježio susret učinkom od 30 koševa i 12 uhvaćenih odbijanaca. Raptorsima je ovo bio četvrti uzastopni poraz, te osmi u posljednjih deset susreta.

New Orleans je ubilježio deveti poraz u desetoj gostujućoj utakmici sezone. Slabiji od njih tek su New Jersey Netsi (0-11).

NBA liga, utorak:

Los Angeles Lakers - New Orleans Hornets 110-99 (Bynum 21p, 9s, Bryant 18p, 4a / Okafor 17p, 12s)

Portland Trail Blazers - Miami Heat 100-107 (Oden 13p, 20s, 4bl / Wade 22p, 5s, 12a, Beasley 27p, 8s)

Denver Nuggets - Golden State Warriors 135-107 (Hilario 18p, 12s, Anthony 25p, 7s, 4a / Morrow 27p)

New York Knicks - Phoenix Suns 126-99 (Gallinari 27p, 10s, Lee 24p, 8s, 4ol / Nash 20p, 8a, 4il)

Charlotte Bobcats - Boston Celtics 90-108 (Mohammed 16p, 5s / Allen 27p, 5s, 5a, Perkins 21p, 12s, 3bl)

Toronto Raptors - Washington Wizards 102-106 (Calderon 20p, 4s, 5a / Jamison 30p, 12s, Arenas 22p, 4s, 9a)

Anthony Davis: Kobe je čudovište koje želim zaustaviti!

Zvijezda ovogodišnje sezone američke NCAA košarke, Anthony Davis (Kentucky), najavio je velike planove za iduću, svoju prvu, NBA sezonu. Davis je… Više