02.12.2009. / 23:08

EL, skupina G: Villarreal i Red Bull u nokaut-fazi

Rabiu AfolabiRabiu AfolabiMomčad Red Bull Salzburga održala je stopostotni učinak u Europa ligi i u 5. kolu G skupine, a među 32 najbolja kluba iz te skupine ide i španjolski Villarreal.

Epilog je to nakon dvije utakmice 5. kola odigrane u srijedu. Red Bull je u Salzburgu svladao Lazio s 2-1, a Villarreal je u Sofiji pobijedio domaći Levski s 2-0. Salzburški klub je vodeći s maksimalnih 15 bodova, Villarreal je drugi s 9, a Lazio je sa 6 bodova otpao iz utrke, jer ima lošiji međusobni omjer od ''žute podmornice''. Levski je i dalje bez bodova.

Nikola Pokrivač igrao je do 87. minute za Red Bull Salzburg u pobjedi protiv Lazija, a u 71. je dobio žuti karton.

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena. U prvom i nije bilo odveć zanimljivo, ali su igrači obje momčadi sve nadoknadili u drugih 45 minuta kada su pala sva tri pogotka, a i jedni i drugi su redali prilike, pogađali okvir gola, zabijali, ali i u većoj mjeri propuštali šanse. Strijelci za domaću momčad bili su Afolabi u 52. i Tchoyi u 78. minuti, dok je za Lazio poentirao Foggia u 57. minuti.

Pogotke za Villarreal u Sofiji u pobjedi protiv Levskog 2-0 postigli su Rossi u 36. i Senna u 84. minuti.

Europa liga, 5. kolo, skupina G:

Red Bull Salzburg - Lazio 2-1 (Afolabi 52, Tchoyi 78 / Foggia 57)

Levski - Villarreal 0-2 (Rossi 36, Senna 84)

1. RB Salzburg 5 5 0 0 8-2 15

2. Villarreal 5 3 0 2 8-5 9

3. Lazio 5 2 0 3 9-9 6

4. Levski Sofia 5 0 0 5 0-9 0

Niko Kovač novi trener Red Bull Salzburga?

Sasvim neočekivano redove aktualnih austrijskih prvaka, nogometaša Red Bull Salzburga, napustio je nizozemski trener Ricardo Moniz. Premda je imao… Više