04.12.2009. / 02:14

EL, skupina J: Prvi izgubljeni bodovi Šahtara

Darijo Srna igrao je svih 90 minutaDarijo Srna igrao je svih 90 minutaNogometaši belgijskog Club Bruggea izvukli su remi (0-0) na gostovanju kod Šahtara u Donjecku u dvoboju petog kola J skupine Europa lige. Time su se doveli u jako dobar položaj uoči posljednjeg kola.

Na svom stadionu sada samo ne smiju izgubiti od francuskog Toulousea, obzirom da od izravnog rivala za prolaz u 1/16 finala imaju bod viška.

Francuzi su na svom travnjaku, bez najboljeg igrača Jean-Pierre Gignaca, koji je prosjedio utakmicu na klupi, dobili beogradski Partizan 1-0 pogotkom Norvežanina Braatena u 54. minuti.

U srazu u Donjecku Šahtar je bio bolja momčad na travnjaku, no vidjelo se također da nisu gladni bodova.

Kapetan domaćih Darijo Srna odigrao je svih devedeset minuta (uz žuti karton), dok je mladi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zamijenjen u 69. minuti u redovima gostiju.

Šahtar je ovim remijem izgubio prve bodove u natjecanju. Dosad su bili na učinku od optimalnih četiriju pobjeda.

ABA liga: Cedevita poražena od Partizana

U derbiju 25. kola ABA lige košarkaši Cedevite poraženi su na gostovanju kod Partizana u Beogradu 67-63. Bio je to dvoboj drugoplasirane (Cedevita) i… Više