05.12.2009. / 20:53

1. HMNL: Nacional u Novom Marofu upisao devetu uzastopnu pobjedu

Matija CaparMatija CaparNa vrućem gostovanju pred prepunim tribinama u Novom Marofu, Nacional je upisao devetu uzastopnu pobjedu i slavio 2:1 pogocima Capara i Nenea u prvom poluvremenu.

Domaćin je poveo pogotkom Martana u 4.minuti i nakon toga potpuno stao. Zagrebaši nakon toga redaju prilike za pogodak, dok domaćini ne uspijevaju odgovoriti na visoki presing gostiju, pa je golman Marofa u više navrata prisiljen izbaciti loptu u aut. U 12. minuti Matija Capar i Nene su izigrali obranu gostiju, a Capar sa deset metara pogađa suprotni kut vratara Švigira za poravnanje rezultata. Dvije minuta kasnije Nacional dolazi u vodstvo pogotkom Nenea nakon školski odigrane akcije iz slobodnog udarca.

Domaćin se u drugom poluvremenu uspijeva probuditi iz sna, ali nedovoljno za poravnanje rezultata. Nacional je za sve svoje promašaje mogao biti kažnjen u posljednjim sekundama utakmice kada je izvrsni vratar Marin Stojkić skinuo čisti "zicer" Danijelu Novaku, koji se na šest metara oslobodio dvojice igrača Nacionala.

Utakmica je završena teškim sudarom glavama Kujtima Morine i Marija Švigira u posljednoj sekundi susreta. Nakon toga obojica su završili u bolnici, dok je golman Marofa zadobio ozljedu glave te je završio na šivanju.

9. kolo 1. HMNL - 04/12/2008

Bitumina Muć - Inero 20h30 (1:0)
Renault A.K. - Skripta V.B.K. KRAJ 2:3 (1:1)
Uspinjača - Potpićan 98 A.B.S. KRAJ 2:2 (2:0)
BBS Novi Marof - NACIONAL ZAGREB KRAJ 1:2 (1:1)
Brodosplit Inž. - Petrinjčica 20h00 (7:0)

Nacional na kioscima već danas

Zbog Praznika rada, 1. svibnja, Nacional možete kupiti na kioscima diljem Hrvatske već danas. U novom broju donosi: Intervju: Stjepan Mesić- Bivši… Više