05.12.2009. / 22:35

Premiership: Manchester City pobijedio Chelsea

Emmanuel AdebayorEmmanuel AdebayorU posljednjoj subotnjoj utakmici 15. kola Premiershipa, Manchester City je na domaćem terenu svladao vodeći Chelsea s 2-1.

Bio je ovo vrlo uspješan tjedan za City. U srijedu su u četvrtfinalu Carling Cupa pobijedili Arsenal s a 3-0, doduše, Arsenal u mahom rezervnom sastavu, a u nedjelju su skinuli skalp vodećoj momčadi na ljestvici, i to nakon sedam uzastopnih remija u prvenstvu! Lako im se mogao dogoditi i osmi zaredom, ali je irski reprezentativni vrata Cityja Shay Given u 83. minuti obranio penal Franku Lampardu, te tako sačuvao sva tri boda na City of Manchester stadionu. Domaći sastav prekinuo je seriju Chelseaja u prvenstvu od pet pobjeda zaredom.

Gosti su poveli već u 8. minuti. Given je uspio zaustaviti udarac Anelke, ali se lopta odbila od Emmanuela Adebayora koji je pokušao pomoći svojoj obrani nakon prekida, ali je zapravo samo zasmetao, pa je lopta od njegovih leđa odsjela u mreži. Adebayor je u 37. minuti dokazao da je svom sastavu puno korisniji u suparničkom kaznenom prostoru. Iskupio se tada za autogol, te je u jednoj gužvi uspio ugurati loptu u mrežu i poravnati na 1-1. Konačnih 2-1 za pobjedu Manchester Cityja postavio je argentinski reprezentativac Carlos Tevez iz slobodnog udarca s nekih 25 metara u 56. minuti. Tukao je u Čechov kut, a vratar Chelseaja je očito bio zaklonjen, te je instinktivno krenuo u drugi kut koji je pokrivao živi zid, pa snosi krivicu za taj pogodak.

Chelsea je do udarca s bijele točke stigao nakon što se Drogba sjajno zagradio i stvorio si priliku za gol, a Onuoha ga je oborio. Međutim, Given je pročitao Lampardovu namjeru i razveselio domaće navijače...

Manchester City je ovom pobjedom preskočio Liverpool na šestom mjestu. City sada ima 25 bodova, a Liverpool ih je, nakon skromnog remija u gostima kod Blackburna (0-0), prikupio 24. City je napravio uslugu i svom gradskom rivalu Manchester Unitedu, koji sada za Chelseajem zaostaje samo dva boda. Chelsea ima 36 bodova, United 34, Arsenal 28 uz susret manje, a ispred Manchester Cityja još su Tottenham (utakmica manje) i Aston Villa sa 26 bodova.

Premiership, 15. kolo (subota):

West Ham – Manchester United 0-4 (Scholes 45, Gibson 61, Valencia 70, Rooney 72)

Blackburn – Liverpool 0-0

Arsenal – Stoke 2-0 (Aršavin 26, Ramsey 79)

Aston Villa – Hull 3-0 (Dunne 13, Milner 29, Carew 88 – 11 m)

Portsmouth – Burnley 2-0 (Hreidarsson 65, Dindane 84)

Wolverhampton – Bolton 2-1 (Craddock 3, Milijaš 63 / Elmander 79)

Wigan – Birmingham 2-3 (N'Zogbia 33, Gomez 89 / Larsson 61, 72, Benitez 66)

Manchester City 2-1 (Adebayor 37, Tevez 56 /Adebayor 8 - ag)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više