05.12.2009. / 22:12

1. HNL: Odlični Vida osigurao pobjedu Osijeku protiv Šibenika

U posljednjoj subotnjoj utakmici 17. kola Prve HNL Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Šibenik s glatkih 3:0

Domagoj Vida odigrao je odličnu partiju protiv ŠibenikaDomagoj Vida odigrao je odličnu partiju protiv ŠibenikaU posljednjoj subotnjoj utakmici 17. kola Prve HNL Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Šibenik s glatkih 3:0.

Domaćin je poveo pogotkom Domagoja Vide pred sami kraj prvog poluvremena. Barišić je povisio na 2:0 u 66. minuti i to nakon odlične asistencije Vide koji ga je pronašao dugom loptom sa Osijekove polovice terena. Nikšić je postavio konačnih 3:0 u 85. minuti.

Ovom pobjedom Osijek se probio na četvrtu poziciju na ljestvici i sada ima 31 bod, dok je Šibenik s 33 boda na trećem mjestu.

Rezultati 17. kola 1. HNL:

OSIJEK - ŠIBENIK 3:0 (Vida 45+1, Barišić 66, Nikšić 85)
ZADAR - HAJDUK 1:2 (Mršić 71 / Skočibušić - ag. 2, Čop 68)
LOKOMOTIVA - ISTRA 2:1 (Roce 7, Peko 39 / Puljić 9)
RIJEKA - VARTEKS 3:3 (Đalović 10, 15, Križman 43 / Punčec 22, Mumlek 39, Škvorc 83)
SLAVEN BELUPO - CIBALIA 1:1 (Czsizmadia 45 / Tomić 46)
CROATIA SESVETE - KARLOVAC 0:3 (Jerneić 4, Karabatić 28, Pamić-11m 57)