06.12.2009. / 00:59

Lega A Basket: Kus 14 koševa u porazu Benettona

Davor Kus sada nastupa za BenettonDavor Kus sada nastupa za BenettonSubonji program 9. kola talijanskog košarkaškog prvenstva ponudio je tek jednu utakmicu. U njoj je Angelico Biella na domaćem parketu pobijedila Benetton 89-83.

U sastavu iz Trevisa, kojem je ovo bio četvrti poraz sezone, jedan od ponajboljih igrača na parketu je bio hrvatski reprezentativac Davor Kus koji je za 33 minute na parketu zabio 14 koševa (dvice 2/7, trice 2/4, sl. bacanja 4/6), uz 3 skoka i 7 asistencija.

Efikasniji od Kusa u Benettonu bili su Montiejunas Donatas sa 17 i Wallace Judson sa 15 koševa, dok je drugi hrvatski košarkaš Sando Nicević za 16 minuta na parketu ostvario učinak od 5 koševa (dvice 1/3, trice 0/2, sl. bacanja 3/4) i 1 skoka.

Kod domaćina su se najviše učinkom istaknuli Aradori Pietro koji je ubacio 26 koševa i Joe Smith koji ih je ubacio 20.

Lega A Basket, 9. kolo:

Angelico Biella – Benetton 89-83

Redoslijed: 1. Montepaschi 8-0 (-1), 2. Pepsi Caserta 6-2 (-1), 3. Air Avellino 6-2, 4. Angelico Biella 6-3, 5. Armani Jeans 5-3 (-1), 6. Benetton 5-4...

"Panenka" je slomila Engleze

"Dirigent" talijanske nogometne reprezentacije Andrea Pirlo smatra da je način na koji je izveo jedanaesterac u četvrtfinalu Europskog nogometnog… Više