06.12.2009. / 18:38

EBEL liga: Villach ponovno odnio bodove iz Zagreba

Medveščak je izgubio od VillachaMedveščak je izgubio od VillachaPo drugi su put ove sezone hokejaši Villacha pobijedili Medveščak u Zagrebu identičnim, 4-3 rezultatom, ovaj put u dvoboju 29. kola EBEL lige.

Do treće su pobjede u četvrtome ovosezonskom srazu sa Zagrepčanima Austrijanci došli preokretom u drugoj četvrtini. U 30. je minuti, u situaciji s igračem više na ledu, Mike Ouellette doveo domaće u 3-1 vodstvo, i to nakon što su gosti u prvoj trećini poveli 1-0. Do kraja druge trećine Austrijanci su već preokrenuli na konačnih 4-3, i to pogotkom Michaela Stewarta minutu i tri sekunde prije isteka vremena u drugoj dionici igre. U posljednjoj golova nije bilo.

Kao i toliko puta ove sezone, zagrebački je sastav ostao na učinku svog prvog napada. Najučinkovitiji “medvjed” Mike Ouellette zabio je dva, a John Hecimovic jedan gol. Treći hokejaš u prvom napadu, Thomas Guidarelli, asistirao je kod svih triju golova hrvatskih prvaka.

Ouellette je ove sezone zabio 16 golova i dodao 13 asistencija u 28 nastupa.

Zanimljivo je da su čak tri od četiriju utakmica ove sezone ovih dvaju suparnika završile rezultatom 4-3. Medveščak je istim ishodom slavio jednom u Villachu.

Vienna Capitals – Graz 99ers

Redoslijed: 1. Graz 99ers 44 (-1), 2. Linz 38 (-1), 3. Vienna Capitals 37 (-1), 4. Villach 34, 5. Alba Volan 32 (-1), 6. Red Bull 31 (-2), 7. Klagenfurt 29 (-1), 8. Medveščak 27, 9. Olimpija 24 (-1), 10. Jesenice 13

Hokejaši Medveščaka u rujnu u pulskoj Areni

U rujnu ove godine hokejaši zagrebačkog KHL Medveščak u rimskom amfiteatru u Puli odigrat će dvije hokejske utakmice u sklopu regionalne lige EBEL. U… Više