07.12.2009. / 00:45

Primera: Valencia slavila kod Atheltica

David VillaDavid VillaPobjedom 2-1 Valencije na San Mamesu protiv domaće momčadi Atheltica, odnosno Villarreala protiv Getafea 3-2, okončano je 13. kolo španjolskog nogometnog prvenstva.

Nakon mirnog prvog poluvremena, sva tri gola u BIlbauu postignuta su u nastavku igre.

Poveo je domaćin preko Ikera Muniaina u 57. minuti. Mladi je napadač, koji će 19. ovog mjeseca proslaviti 17. rođendan, postigao svoj drugi prvenstveni pogodak. Prvim, postignutim u remiju (2-2) Athletica i Valladolida četvrtog listopada, postao je najmlađi strijelac u španjolskoj prvoligaškoj konkurenciji sa svega 16 godina, devet mjeseci i 15 navršenih dana.

Ipak, radost mu je bila kratkoga vijeka, a za to se pobrinuo najbolji strijelac Primere, David Villa. Jednaesti pogodak u svojoj dvanaestoj utakmici sezone postigao je s lijeve strane na asistenciju Pabla u 61. minuti. Strijelac gola, pokazat će se vrijednog tri boda, bio je Jeremy Mathieu u 82. minuti. Za Athletic, koji je od 74. minute igrao bez isključenog Campa, najstrožu je kaznu u 87. minuti utakmice propustio realizirati David Lopez. Pogodio je lijevu vratnicu.

Villarreal je s 3-2 svladao Getafe, koji je unatoč rezultatskoj prednosti i igraču više od 52. minute (isključen Cani), upisao peti gostujući poraz u sedmoj utakmici sezone na strani. U sudačkoj nadoknadi Villarrealu je isključen i Angel.

Primera, 13. kolo, nedjelja:

Athletic - Valencia 1-2 (Muniain 57 / Villa 61, Mathieu 82)

Villarreal - Getafe 3-2 (Capdevila 17, 87, Cazorla 67 / Leon 3, Soldado 52 - 11 m)

Espanyol - Racing 0-4 (Henrique 47, Canales 52, 72, Tchite 68-11m)

Mallorca - Zaragoza 4-1 (Aduriz 37, 67, Mario Suarez 74, Keita 77 / Ander Herrera 85)

Malaga - Osasuna 1-1 (Apoño 83 / Masoud 47)

Tenerife - Sporting 2-1 (Ricardo 55, Nino 66 / Diego Castro 4)

Endesa doigravanje: Barcelona povela 2-1

Košarkaši Barcelone poveli su s 2-1 u polufinalnoj seriji Endesa doigravanja (španjolska liga) protiv Valencije. Dobila je Barça u srijedu utakmicu u… Više