07.12.2009. / 00:59

NBA liga: Ukićeva utakmica sezone protiv Clevelanda

Roko Leni UkićRoko Leni UkićUtakmicu sezone u porazu 101-86 Milwaukee Bucksa od Cleveland Cavaliersa odigrao je jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi, Roko Leni Ukić.

Nakon što nije dobio priliku u četiri posljednja susreta svoje momčadi, i osam od posljednjih 11, playmaker Bucksa i hrvatske košarkaške reprezentacije proveo je 15 minuta na parketu Bradley Centra, te ih i vrlo dobro iskoristio. Ubacio je sedam poena, što mu je najbolji učinak sezone, nakon što je šutirao 2/3 za dva i 1/1 za tri poena. Imao je i jednu asistenciju.

Treba naglasiti i da je Ukićeva momčad sjajno otvorila utakmicu, povela 11-0, a vodstvo držala do 17-10. Uslijedila je tada nezaustavljiva serija gostujuće momčadi 22-0 koja je rezultirala vodstvom Cavaliersa na poluvremenu 52-33. Tu prednost Brandon Jennings (24 poena) i društvo više nisu stigli.

U pobjedi Cavaliersa istaknuo se Delonte West s 21 poenom. LeBron James, čiju je momčad organizator utakmice pokušao isprovocirati pjesmom Franka Sinatre "New York, New York", očito aludirajući na njegov odlazak iz Cavsa u tom smjeru na kraju sezone, je završio susret s 14 poena, pet skokova i 10 asistencija. Posljednji puta kada je bio u Milwaukeeju, 20. veljače, ubacio je 55.

New York Knicksi obračunali su se s New Jersey Netsima, nanijevši im nakon 106-97 19. poraz u 20. utakmice sezone. Najzaslužniji za to bio je Al Harrington s 26 poena, 14 skokova i pet asistencija. U redovima poraženog domaćina jednako je ubacio Chris Douglas-Roberts.

NBA liga, subota:

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 86-101 (Jennings 24p, 4s, 4a / West 21p, 4s, James 14p, 5s, 10a, 5il)

New York Knicks - New Jersey Nets 106-97 (Harrington 26p, 14s, 5a, Lee 24p, 9s / Douglas-Roberts 26p, 4a)

Anthony Davis: Kobe je čudovište koje želim zaustaviti!

Zvijezda ovogodišnje sezone američke NCAA košarke, Anthony Davis (Kentucky), najavio je velike planove za iduću, svoju prvu, NBA sezonu. Davis je… Više