07.12.2009. / 08:55

Jupiler liga: Pobjeda Anderlechta, Perišić bolji od Carevića i Šokote

Odigrana su dva posljednja dvoboja 17. kola belgijskoga nogometnog prvenstva. Vodeći Anderlecht i Club Brugge slavili su gostujuće pobjede.

Anderlecht se brzo oporavio od poraza od Dinama u Europa ligi te na gostovanju kod Cercle Bruggea slavio uvjerljivo pobjedu (3-1).

Drugi prvoligaš iz Brugesa, Club Brugge, pobijedio je pak na gostovanju Lokeren 1-0. Gol je zabio Ryan Donk u 51. minuti. Strijelac je u mrežu ugurao loptu koju je nakon udarca glavom Ivana Perišića kratko odbio vratar domaćih Lazić.

Mladi hrvatski reprezentativac ušao je u igru u 46. minuti. Osim sudjelovanja kod pobjedničkog gola, istaknuo se i zaradivši žuti karton u 64. minuti utakmice.

U redovima domaćih Mario Carević odigrao je cijelu utakmicu, dok je Tomo Šokota u igru ušao u 72. minuti.

Pobjedu gostima olakšao je Ibrahim Gueye dobivši crveni karton u 34. minuti.

Jupiler liga, 17. kolo:

Lokeren – Club Brugge 0-1 (Donk 52)

Cercle Brugge – Anderlecht 1-3 (Jahčuk 78 / Legear 38, Boussoufa 42-11m, Frutos 89)

Redoslijed: 1. Anderlecht 41, 2. Club Brugge 36, 3. Germinal Beerschot 31, 4. Gent 30, 5. Zulte-Waregem 26, 6. Standard 26...

Europa liga: Fulham ispao u posljednjoj minuti

Pobjedama u posljednjem kolu po skupinama nogometne Europa lige poljska Wisla i rumunjska Steaua iz Bukurešta ostvarile su plasman u šesnaestinu… Više