08.12.2009. / 22:13

Autor: Gazeta

EBEL liga: "Medvjedi" bolji od 99-ersa u Grazu

Nova pobjeda MedveščakaNova pobjeda MedveščakaHokejaši zagrebačkog Medveščaka pobijedili su vodeću momčad EBEL lige, Graz 99erse, u gostima 4-2 u sklopu 30. prvenstvenog kola.

Medveščak je tako došao do 13. ovosezonske pobjede, sedme gostujuće, te druge ovosezonske gostujuće protiv Graza (prvu su dobili 3-2).

Nakon prve trećine u kojoj su mreže mirovale, Medveščak je sjajno otvorio drugu dionicu igre, te je golovima Saše Rajsara (na asistenciju Michaela Novaka) i Johna Hecimovica (na asistenciju Mikea Ouellettea) u 23. i 24. minuti poveo 2-0.

Smanjio je Graz golom Nicka Kuipera sedam sekundi prije kraja trećine, a potom i izjednačio u 50. minuti. Međutim, zagrebački je sastav do kraja smogao snage za osvajanje oba boda, pa je tako svojim 17. ovosezonskim golom (ukupno ima 31 poen) najučinkovitiji "medvjed" Mike Ouellette na asistenciju Thomasa Guidarellija donio Medveščaku vodstvo 3-2, da bi minutu i pol kasnije Robby Sandrock postavio konačan rezultat.

Na kraju kažimo i da je vratar Medveščaka Robert Kristan odradio sjajan posao, te je skupio 34 obrane.

Medveščaku su na ruku išli i rezultati ostalih utakmica, pa je Olimpija, izravni konkurent za osmo mjesto, teško poražena kod Red Bull Salzburga (6-0), jednako kao i Klagenfurt kod Villacha (6-2).

EBEL liga, 30. kolo:

Red Bull Salzburg - Olimpija 6-0

Graz 99ers - Medveščak 2-4

Villach - Klagenfurt 6-2

Liwest Linz - Vienna Capitals 1-2 (penali)

Alba Volan - Jesenice (u tijeku)

Redoslijed: 1. Graz 99ers 44, 2. Linz 39, 3. Vienna Capitals 39, 4. Villach 36, 5. Red Bull 33 (-1), 6. Alba Volan 32 (-1), 7. Klagenfurt 31, 8. Medveščak 29, 9. Olimpija 26, 10. Jesenice 13 (-1)

Hokejaši Medveščaka u rujnu u pulskoj Areni

U rujnu ove godine hokejaši zagrebačkog KHL Medveščak u rimskom amfiteatru u Puli odigrat će dvije hokejske utakmice u sklopu regionalne lige EBEL. U… Više