09.12.2009. / 13:26

ATP: Pobjeda Čilića nad Murrayjem treće naj-iznenađenje godine

Marin ČilićMarin ČilićSlužbena internetska stranica ATP-a izabrala je pet najšokantnijih teniskih rezultata na ATP Touru (uglavnom na Grand Slam turnirima) u 2009. godini.

Pobjeda Marina Čilića nad Britancem Andyjem Murrayjem u osmini finala US Opena zaradila je treće mjesto ljestvice, odmah nakon trijumfa Robina Söderlinga nad Rafaelom Nadalom u istoj fazi Roland Garrosa, te nakon pobjede Juana Martina del Potra nad prvim tenisačem svijeta, Švicarcem Rogerom Federerom, u finalu US Opena.

Čilić je u svom četvrtom meču u New Yorku tada trećeg tenisača svijeta porazio u trima setovima (7-5, 6-2, 6-2). Izvukao je 21-godišnji Međugorac dvije Britančeve set-lopte pri kraju prvog seta (4-5, 15-40 za Murrayja bilo je pri Čilićevu servisu u desetom gemu prvog seta), da bi potom pomeo godinu dana starijeg Škota s terena oduzevši mu čak četiri servisa u dvama preostalim setovima.

"Hrvat nikad ranije nije stigao do četvrtfinala, nikad prije nije pobijedio tenisača iz Top 3 kategorije i nikad prije nije pobijedio Murrayja, od kojeg je uzgubio sva tri prethodna meča. Njegov je put ipak zaustavljen u četvrtfinalu. Nije mogao preko kasnijeg pobjednika, Juana Martina del Potra", stoji u opisu.