09.12.2009. / 21:35

Klupski SP: Auckland City u četvrtfinalu

Igrači Auckland Cityja slave pobjeduIgrači Auckland Cityja slave pobjeduPobjedom 2-0 protiv Al Ahlija momčad Auckland Cityja izborila je četvrtfinale FIFA Svjetskog nogometnog klupskog prvenstva koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Adam Dickinson i Chad Coombes postigli su pogotke za prvake Oceanije i donijeli im subotnji ogled protiv meksičke Atlante. Pobjednik tog susreta igrat će 16. prosinca u polufinalu protiv Barcelone.

Inače, poražena momčad bila je, statistički gledano, opasnija na terenu. Posjed lopte iznosio im je 59 posto, a broj udaraca prema suparničkim vratima osam više (24-16). Gledaju li se samo udarci u okvir pobjednička momčad uputila ih je pet, jedan više od sastava iz Abu Dhabija.

Važnije, dva su svladala golmana Yosifa Abdallu. Dickinson svojim na kraju prvog poluvremena, a Coombes u 67. minuti.

Svjetsko klupsko nogometno prvenstvo, utakmica za popunu četvrtfinala:

Al Ahli - Auckland City 0-2 (Dickinson 45, Coombes 67)

Endesa: Prvak će biti odlučen u petoj utakmici

Košarkaši Barcelone izborili su odlučujuću petu utakmicu finala doigravanja španjolskog prvenstva. U srijedu su u četvrtom dvoboju u Madridu svladali… Više