10.12.2009. / 09:00

Euroliga: Real porazom prepustio vrh Panathinaikosu

Panathinaikos na vrhu skupinePanathinaikos na vrhu skupineKošarkaši Real Madrida ispustili su čelno mjesto skupine D Eurolige u korist Panathinaikosa. Učinili su to porazom kod Prokoma 82-76.

Nešto ranije je branitelj naslova svladao Himki na gostovanju nakon produžetka utakmice nadoknadivši sedam poena u posljednjoj minuti. Nakon dodatnih pet minuta bilo je, podsjetimo, 87-82.

S 27 poena i pet skokova Qyntela Woodsa, Prokom je iznenadio favoriziranu španjolsku momčad nanijevši joj u Gdyniji drugi ovosezonski poraz u elitnom klupskom europskom košarkaškom natjecanju. Felipe Reyes je ubacio 16 uz šest skokova za "kraljeve".

AJ Milano se lako obračunao s Oldenburgom, sastavom koji je startao pobjedom protiv Prokoma, a u srijedu ubilježio šesti uzastopni proaz. Uvjerljiv (79-51) je bio talijanski sastav predvođen Mariusom Petravičiusom (16 poena), protiv posljednjeplasirane momčadi grupe koju je u ovom susretu poenima predvodio Jekel Foster (10). Jasmin Perković odigrao je 21 minutu, postigao dva poena i imao dvije izgubljene lopte. Marko Ščekić, BiH centar, dodao je tri koša i tri skoka.

Dvoboj začelja skupine C igran je u Maroussiju gdje je istoimeni domaćin svladao Union Olimpiju 74-62. Druga je to pobjeda grčke momčadi u sedmome kolu, ljubljanski "zmajčeki" i dalje na svome kontu imaju tek uspjeh protiv rimske Lottomatice. Bivši košarkaš Cibone, Jared Homan ubacio je 15 poena, te imao šest skokova i dvije blokade za domaćina, dok je Nemanja Aleksandrov odigrao najbolje za poraženu Olimpiju. Uz 10 koševa imao je šest skokova i dvije osvojene lopte.

Euroliga, 7. kolo:

Skupina C

Maroussi - Union Olimpija 74-63

Redoslijed: 1. Maccabi 5-1 (-1), 2. Caja Laboral 4-2 (-1), 3. CSKA 4-2 (-1), 4. Lottomatica 3-3 (-1), 5. Maroussi 2-5, 6. Union Olimpija 1-7

Skupina D

Himki - Panathinaikos 82-87, produžetak

Prokom - Real Madrid 82-76

AJ Milano - Oldenburg 79-51

Redoslijed: 1. Panathinaikos 6-1, 2. Real Madrid 5-2, 3. Himki 4-3, 4. Prokom 3-4, 5. AJ Milano 2-5, 6. Oldenburg 1-6