10.12.2009. / 11:47

NBA liga: Ukić zabio 17 koševa i sredio bivši klub Toronto

Roko Leni UkićRoko Leni UkićNajbolju utakmice ove sezone hrvatski košarkaš Roko Ukić u dresu Milwaukee Bucksa odigrao je baš protiv svog bivšeg kluba, Toronto Raptorsa.

Bucksi su u Milwaukeeju pobijedili Toronto 117-95, Ukić je od trenera Scotta Skilesa dobio 25 minuta (najviše ove sezone) te ih iskoristio za 17 koševa (također najviše u sezoni). Šutirao je iz igre 5-9, od čega 2-5 za tri poena, a slobodna bacanja 5-6. Dodao je učinku dva skoka, četiri asistencije te po jednu izgubljenu i osvojenu loptu.

U vrijeme njegova boravka na parketu, Bucksi su ostvarili pozitivnu koš-razliku od 20 koševa. Niti jedan igrač Bucksa nije po tom kriteriju bio korisniji od njega.

Ukić je najbolju minutažu sezone dobio nauštrb Lukea Ridnoura, koji je odigrao tek nepunih 15-ak minuta.

Brandon Jennings bio je najbolji strijelac Bucksa s 22 koša. U trećoj je četvrtini umalo teže ozlijedio koljeno nakon jednoga nezgodnog doskoka. Očekuje da će ipak igrati sljedeću utakmicu, u subotu protiv Portlanda.

Ovom su pobjedom Bucksi prekinuli niz od četiri uzastopna poraza. Svejedno su i dalje na osam poraza iz zadnjih deset utakmica.

Čak sedam igrača domaćih bilo je dvoznamenkasto po broju koševa. Ilyasova je, kao i Ukić, ubacio 17 koševa, Mbah a Moute 16, Ridnour 15, Delfino 14, a Bogut 12.

Presudno je u pobjedi domaćih bilo što Raptorsi nisu mogli računati s ozlijeđenima Joseom Calderonom i Andreom Bargnanijem. Chris Bosh tako je ostao usamljen. Zabio je 26 poena uz deset skokova.

Allen Iverson nije pomogao Philadelphiji niti u svom drugom nastupu. U srazu protiv jednoga od njegovih bivših klubova, Detroit Pistonsa, 76-ersi su na svom parketu izgubili 90-86 u svom 11. uzastopnom porazu. Iverson je bivšim suigračima ubacio 11 koševa. Nisu domaći uspjeli zaustaviti sjajnog Detroitova playmakera Rodneyja Stuckeyja, koji je ubacio 27 koševa uz pet skokova i osam asistencija.

Cleveland je slavio na gostovanju kod Houstona 95-85. LeBron James vodio je svoju momčad do pobjede s 27 koševa, šest skokova i sedam asistencija.

LA Lakersi su pak do desete pobjede u nizu došli u svom Staples Centeru. Pobijedili su Utah Jazz 101-77. Kobe Bryant ubacio je 27 koševa, dodao šest skokova i osam asistencija.

NBA liga, srijeda:

Milwaukee – Toronto 117-95 (Jennings 22k, 6a, Ukić 17k, 4a, 2s / Bosh 26k, 10s)

Atlanta – Chicago 118-83 (Crawford 19k / Johnson 17k)

Philadelphia – Detroit 86-90 /Dalembert 17k, 11 s / Stuckey 27k, 5s, 8a)

Indiana – Portland 91-102 (Jones 19k / Roy 29k, 7s, 5a)

New Jersey – Golden State 89-105 (Lopez 21k, 10k / Randolph 11k, 9s, 4a)

Minnesota – New Orleans 96-97 (Jefferson 17k, 16s / Paul 15k, 14a)

Houston – Cleveland 95-85 (Ariza 16k / James 27k, 6s, 7a)

San Antonio – Sacramento 118-106 (Jefferson 23k, 8s / Thompson 19k, 9s, Casspi 20k)

LA Lakers – Utah 101-77 (Bryant 27k, 6s, 8a / Williams 17k, 8a)

Anthony Davis: Kobe je čudovište koje želim zaustaviti!

Zvijezda ovogodišnje sezone američke NCAA košarke, Anthony Davis (Kentucky), najavio je velike planove za iduću, svoju prvu, NBA sezonu. Davis je… Više