11.12.2009. / 12:35

Euroliga: Barcelona lako pobijedila Cibonu, a Olympiacos Unicaju

Jamont Gordon bio je najbolji igrač CiboneJamont Gordon bio je najbolji igrač CiboneKošarkaši Barcelone i dalje imaju sve pobjede u skupini A Eurolige. Na gostovanju u Zagrebu pobijedili su Cibonu 80-66 u 7. kolu i tako podarili Ciboni šesti poraz u Euroligi.

Barcelona je nakon uvodnih nekoliko minuta povela i semafor je do samog kraja pokazivao prednost katalonske momčadi. Najčešće je plus iznosio oko sedam-osam poena, a na kraju se sve zaustavilo na +14 (80-66). Cibona je bila solidna, u nekim momentima atraktivna i posve ravnopravna Barceloni, ali je i istina da u niti jednom trenutku nije bilo rezultatske neizvjesnosti.

U prvom poluvremenu je Barcelonu od suparnika odvojio Juan Carlos Navarro sa tri uzastopne trice, nakon čega Cibona više nije dolazila u pravi priključak sa španjolskom momčadi.

Jamont Gordon je bio najbolji u redovima Cibone sa 19 poena i sedam skokova, a vrlo dobre role je imao i mladi centar Leon Radošević sa 10 poena i pet skokova.

Podbacio je u napadačkom smislu Marko Tomas sa 3 poena i svih pet promašenih šuteva za tri poena. Donekle se iskupio sa šest asistencija.

Kod gostiju su najbolji bili spomenuti Navarro sa 20 poena i pet asistencije, dok je Fran Vazquez ubacio 19 poena uz osam skokova.

Montepaschi Siena je slavila kod Žalgirisa 83-72 uz prvu perjanicu Davida Hawkinsa koji je ubacio 20 poena uz četiri skoka.

Vujčić i Planinić po 12 koševa

Kompletirano je 7. kolo Eurolige košarkaša. U posljednja četiri odigrana dvoboja nastupila su i četvorica Hrvata, Zoran Planinić, Nikola Vujčić, Stanko Barać i Mario Kasun...

Planinićev CSKA pobijedio je lako Lottomaticu 72-57 u Rimu i tako joj uzvratio za poraz iz drugog kola iz Moskve. Ujednačenu momčad CSKA predvodili su Trajan Langdon 13 koševa i Sasha Kaun koji je uz jednak broj koševa skupio i 10 skokova.

Marko Tomas postigao je samo tri poenaMarko Tomas postigao je samo tri poenaPlaninić je na parketu proveo nešto manje od 20 minuta i za to je vrijeme ostvario učinak od 12 koševa (dvice3/4, trice 2/3), jednog skoka i dvije asistencije. Kod Lottomatice, kojoj je ovo bio četvrti uzastopni euroligaški poraz (sedmi uključujući i talijansko prvenstvo), najbolji je bio Andre Hutson s 18 ubačaja.

U drugoj utakmici skupine Caja Laboral je iznenadila Maccabi u Tel Avivu i nanijela mu drugi ovosezonski poraz 91-82 (i prvi je Maccabi doživio od Caje Laboral 86-81). Izraelska momčad nije imala rješenja za BiH reprezentativca Mirzu Teletovića, koji je ubacio 28 koševa (trice 8/14) i pridodao im 6 skokova.

Bivši igrač Zadra Carl English ubacio je 18 koševa (trice 6/11), dok je naš Stanko Barać za 16 minuta na parketu zab io 11 koševa (dvice 4/7, sl. bacanja 3/4) i uhvatio četiri lopte pod obručima. U redovima Maccabija je najefikasniji bio Chuck Eidson s 19 koševa.

Olympiacos je s uvjerljivih 89-68 pobijedio Unicaju na domaćem parketu, a najbolji su u redovima grčke momčadi bili Josh Childress i Linas Kleiza sa 15 ubačenih koševa. Nikola Vujčić ubacio je 12 koševa (dvice 6/8, trice 1/3), uz 5 skokova i 1 blokadu za 19 minuta provedenih u igri. Goste iz Malage predvodio je Omar Cook s 18 koševa.

Partizan je u dramatičnoj završnici savladao Efes Pilsen u Pioniru, košem Dušana Kecmana dvije sekunde prije kraja utakmice za 93-92. Bio je to njegov 12. na utakmici. Kod Partizana je inače uvjerljivo najbolji bio Aleksandar Marić s 34 postignuta koša (dvice 13/16) i 16 skokova.

Kod poraženog istanbulskog sastava najbolji je bio Igor Rakočević s 24 koša, dok je naš Mario Kasun za devet minuta na parketu ostvario učinak od 5 koševa (dvice 2/2, sl. bacanja 1/1) i 1 skoka.

Euroliga, skupina A, 7. kolo:

Cibona - Barcelona 66-80

Žalgiris - Montepaschi Siena 72-83

Redoslijed: 1. Barcelona 7-0, 2. Montepaschi Siena 6-1, 3. Asvel 3-5, 4. Fenerbahçe 3-4, 5. Žalgiris 1-6, 6. Cibona 1-6.

Euroliga, skupina B, 7. kolo:

Olympiacos – Unicaja 89-68

Partizan – Efes Pilsen 93-92

Redoslijed: 1. Olympiacos 5-2, 2. Unicaja 5-2, 3. Lietuvos Rytas 4-3, 4. 4. Partizan 4-3, 5. Efes Pilsen 3-4, 6. Orleans 0-7

Skupina C

Maccabi – Caja Laboral 82-91

Lottomatica – CSKA Moskva 57-72

Redoslijed: 1. Caja Laboral 5-2, 2. Maccabi 5-2, 3. CSKA Moskva 5-2, 4. Lottomatica 3-4, 5. Maroussi 2-5, 6. Olimpija 1-6