12.12.2009. / 18:31

Škotski Premiership: Preokret Celtica za pobjedu, Rangers siguran

Georgios SamarasGeorgios SamarasNogometaši Celtica uspjeli su preokrenuti zaostatak 2-1, te pobijediti Motherwell u gostima 3-2, u prvom ogledu 15. kola škotskog Premiershipa.

Jubilarna je to deseta pobjeda Celtica u sezoni, a time su odbjegli konkurentu Rangersu na pet bodova plusa. No, njihov veliki rival može dostići taj zaostatak zbog činjenice da ima dvije utakmice manje.

Na početku drugog dijela ogleda Motherwell - Celtic (2-3) domaćin je imao prednost 2-1, ali do kraja je škotski nogometni gigant okrenuo rezultat i ugrabio tri boda. Razlog preokreta su bili strijelci McGeady u 52. i Fortune u 79. minuti.

Nakon što su nogometaši Celtica proživljavali šokove kako bi u 15. kolu škotskog Premiershipa ugrabili tri boda, veliki konkurent Rangers je lakše došao do slavlja.

Pobijedili su na domaćem terenu St. Johnstone s 3-0, a već nakon prve minute su imali vodstvo 1-0 poslije pogotka Krisa Boyda. Isti igrač je u 27. realizirao jedanaesterac za 2-0, čime je došao već do 12 pogotka u 15 ovosezonskih nastupa. Konačnih 3-0 je postavio Nacho Novo početkom drugog dijela.

Rangers sada na ljestvici ima dva boda manje od Celtica, ali i utakmicu manje kroz koju može ponovno zasjesti na sam vrh.

Škotski Premiership, 15. kolo:

Rangers - St. Johnstone 3-0 (Boyd 1, 27-11m, Novo 53)

Motherwell - Celtic 2-3 (Jutkiewicz 26, Reynolds 45 / Samaras 14, McGeady 52, Fortune 79)

Abedreen - Hamilton 1-2

Hearts - Dundee United 0-0

Kilmarnock - Hibernian 1-1

St. Mirren - Falkirk 1-1

Redoslijed: 1. Celtic 33, 2. Rangers 231 (-1), 3. Hibernian 29, 4. Dundee United 27...

Radikalna ljevica kroji grčku budućnost?

Vođa grčkih konzervativaca Antonis Samaras u ponedjeljak navečer je objavio da nije mogao sastaviti koalicijsku vladu te je svoj mandat za sastav… Više