12.12.2009. / 21:18

Igrači Schalkea slave pogodakIgrači Schalkea slave pogodakVelika serija neporaženosti nogometaša Werdera došla je kraju. U 16. kolu Bundeslige na njihovom ih je Weserstadionu svladao Schalke s 2-0.

Werder je posljednji put poražen od Eintrachta još 8. kolovoza u prvom kolu Bundeslige. Otada je klub iz Bremena ubilježio po sedam pobjeda i remija, a na kraj im je napokon uspio stati Schalke.

Momčad iz Gelsenkirchena je devetom pobjedom (najviše u ligi) skočila na drugo mjesto na kojem je do ovog kola bio upravo Werder.

Otpor domaće obrane prvi je slomio Kevin Kuranyi u 47. minuti nakon savršenog dodavanja Lewisa Holtbyja. Kuranyi je imao prste i u drugom pogotku Schalkea, u 72. minuti je asistirao Janu Moraveku za konačnih 2-0.

Moravek je, inače, u igru ušao samo dvije minute ranije umjesto hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića.