12.12.2009. / 22:00

Le Championnat: Runje sačuvao Lensovu mrežu

Vedran RunjeVedran RunjeVedran Runje, hrvatski reprezentativni vratar, treći je put sačuvao Lensovu mrežu netaknutom. Ali i drugi put zaredom u domaćoj utakmici.

Poslije pobjede protiv Marseillea 1-0, u subotnjem 16. kolu Le Championnata Lens je svladao Nicu 2-0 pogocima Akale u 18. i Maoulide u 35. minuti.

Bila je to šesta pobjeda Lensa u sezoni čime su donekle odbjegli od dna ljestvice, a put prema njoj je dodatno olakšan na samom startu drugog dijela. Naime, u 48. minuti je gostujući igrač Bagayoko zaradio crveni karton.

Marseille je istim rezultatom (2-0) na Velodromeu svladao Boulogne, a sve je riješio na kraju prvog, te početkom drugog poluvremena. Pogotke su postigli obrambeni igrači: Taiwo iz jedanaesterca u 43., te Heinze u 48. minuti.

Valenciennes je upisao četvrti poraz u gostima (uz pet pobjeda koliko imaju). Iako su kod rezultata 1-1 cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više ipak su primili pogodak u zadnjoj minuti. Tri važna boda pretposljednjem Le Mansu je donio Tallec.