12.12.2009. / 22:06

NLB liga: Težak poraz Cedevite u Beogradu

Andrija ŽižićAndrija ŽižićSubotnje gostovanje u Beogradu neće ostati u dobrom sjećanju košarkašima Cedevite. Partizan ih je u 12. kolu regionalne NLB lige potpuno deklasirao, na kraju je semafor pokazivao rezultat 95-75.

Time Zagrepčani još i mogu biti zadovoljni jer su veći dio drugog poluvremena gubili s tridesetak koševa razlike.

Partizan je velik dio posla obavio već u prvoj četvrtini koju je riješio u svoju korist rezultatom 32-18. Do poluvremena je prednost Beograđana narasla na plus 18 (51-33), a u nastavku je došao potpuni raspad Cedevitina sustava.

Partizan je u nekoliko navrata imao i 38 koševa prednosti, a do kraja je Subotićeva momčad barem malo ublažila poraz.

U domaćem su sastavu prva imena bili Aleksandar Rašić s 19 poena, Lester McCalebb sa 16 koševa i osam asistencija, te Aleksandar Marić s jednakim brojem poena i šest skokova. Marino Baždarić s 21 poenom i Jermaine Anderson s 19 bili su najbolji u slabom Cedevitinom sastavu.

Helios - Olimpija

Redoslijed: 1. Cibona 9-2 (-1), 2. Zagreb CO 8-4, 3. Union Olimpija 8-3 (-1), 4. Zadar 7-4 (-1), 5. Hemofarm 7-4 (-1), 6. Partizan 7-4 (-1), 7. Crvena zvezda 5-7, 8. Široki 5-7, 9. Cedevita 5-7, 10. Budućnost 5-6 (-1), 11. FMP 4-7 (-1), 12. Radnički 4-7 (-1), 13. Helios 3-8 (-1), 14. Bosna 2-9 (-1).