13.12.2009. / 18:55

Bundesliga: Mainz - Stuttgart 1-1

Pavel PogrebnjakPavel PogrebnjakU pretposljednjoj utakmici 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz i Stuttgart remizirali su na Bruchwegstadionu 1-1 pred oko 20.000 gledatelja.

Stuttgart je vodio još od 11. minute golom Pavela Pogrebnjaka, ali je Mainz uspio sačuvati neporaženost na domaćem travnjaku ove sezone (pet pobjeda i tri remija) golom Eugena Polanskog iz jedanaesterca u posljednjoj minuti.

Penal je izborio Aristide Bance u 87. minuti nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Jens Lehmann, a vrataru Stuttgarta potom je sudac Wolfgang Stark pokazao crveni karton.

Na vrata je umjesto Lehmanna ušao rezervni vratar Sven Ulreich, ali nije uspio zaustaviti precizan udarac Polanskog s bijele točke.

Bundesliga, 16. kolo:

Mainz – Stuttgart 1-1 (Polanski 90-11m / Pogrebnjak 11)

Redoslijed: 1. Bayer Leverkusen 32, 2. Schalke 31, 3. Bayern 30, 4. Werder 28, 5. HSV 28, 6. Hoffenheim 25...

Wolfsburg doveo prvog strijelca nizozemske lige

Dosadašnji član Heerenveena Bas Dost novo je pojačanje njemačkog Wolfsburga. Dvadesettrogodišnji nizozemski napadač prošle je sezone postigao 32… Više