13.12.2009. / 19:55

Premiership: “Topnici" preokrenuli "redse" na Anfieldu, Eduardo na klupi

Andrej AršavinAndrej AršavinNogometaši Arsenala slavili su nad Liverpoolom 2-1 na Anfieldu u derbi utakmici 16. kola Premiershipa. Čovjek odluke bio je Rus Andrej Aršavin.

U prvom poluvremenu Liverpool je bio puno kvalitetnija momčad na travnjaku, a najbolju priliku na utakmici imao je već u 12. minuti kada je Fernando Torres izbio sam pred Manuela Almuniju, ali je pucao ravno u Arsenalovog vratara s ruba kaznenog prostora.

Već u sljedećoj minuti cijeli je Anfield bio na nogama u iščekivanju jedanaesterca, nakon starta Williama Gallasa nad Stevenom Gerrardom, ali je sudac Howard Webb ostao nijem.

Ipak, “redsi” su bolju igru u prvom dijelu ipak uspjeli okruniti golom, a strijelac je bio Dirk Kuyt koji je pospremio jednu odbijenu loptu nakon lošeg izletavanja i izbijanja Almunije.

U drugom je poluvremenu Arsenal istrčao odlučniji, a kod izjednačenja u 50. minuti imala je londonska momčad puno sreće. Prošao je s desne strane Samir Nasri, ubacio potom u sredinu, a ondje je Glen Johnson nes(p)retno prevario Pepea Reinu i ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Do pobjedničkog je gola Arsenal došao u 58. minuti preko Rusa Andreja Aršavina. Zabio je Aršavin s nekih 14 metara u sam desni vratarev kut topovskim udarcem, prethodno se oslobodivši Glena Johnsona. Bio je to Aršavinov nevjerojatni peti premierligaški gol Liverpoolu na Anfieldu otkako je stigao u Arsenal iz Zenit St. Peterburga u siječnju ove godine (21. travnja u remiju 4-4, Aršavin je zabio sva četiri gola za “topnike”).

Na kraju kažimo da je Eduard da Silva odgledao utakmicu s klupe za rezerve.

Ova pobjeda je Arsenalu bila prva na Anfieldu nakon 2003., a njome su na najbolji način iskoristili subotnje kikseve Manchester Uniteda (domaći poraz od Aston Ville 1-0) i Chelseaja (domaći remi s Evertonom 3-3). Sada Arsenal ima 31 bod, tri manje od drugoplasiranog Manchester Uniteda i šesta manje od lidera Chelseaja, ali i utakmicu manje.

Premiership, 16. kolo:

Liverpool – Arsenal 1-2 (Kuyt 41 / Johnson 50-ag, Aršavin 58)

Eduardo: Španjolska bi bila zastrašujuća i da u napadu igra Ramos

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo da Silva priznao je u izjavi za Marcu koliko je impresioniran europskim i svjetskim prvacima… Više