13.12.2009. / 20:55

Bundesliga: Borussia bolja od Wolfsburga

Borussia Dortmund slavila je u WolfsburguBorussia Dortmund slavila je u WolfsburguNogometaši Wolfsburga nastavljaju s blijedim izdanjima u Bundesligi ove sezone. U sklopu 16. prvenstvenog kola aktualni prvaci poraženi su od Borussije Dortmund 3-1 na svojoj Volkswagen Areni.

Wolfsburgu je presudio Argentinac Lucas Barrois, koji je zabio u 8. i 10. minuti, oba puta na asistenciju Egipćanina Mohameda Zidana, te tako potpuno poremetio taktičke zamisli domaćeg trenera Armina Veha.

Argentincu pristiglom u Borussiju ljetos iz čileanskog Colo Cola, postignuti su golovi bili sedmi i osmi ovosezonski, te se na ljestvici najboljih strijelaca Bundeslige nalazi na diobi drugog mjesta s Kevinom Kuranyijem (prvi je Stefan Kießling iz Bayera s 12 golova).

Već do poluvremena Borussia je zabila i treći gol, a strijelac je bio Patrick Owomoyela. U nastavku je Wolfsburg uspio tek ublažiti poraz golom Brazilca Grafitea, prošlosezonskog najboljeg strijelca Bundeslige. Bio je to njegov 5. gol ove sezone u 14 odigranih utakmica.

Na kraju kažimo i da su bosansko-hercegovački reprezentativci u redovima Wolfsburga Edin Džeko i Zvjezdan Misimović odigrali svih 90 minuta.

Bundesliga, 16. kolo:

Mainz – Stuttgart 1-1 (Polanski 90-11m / Pogrebnjak 11)

Wolfsburg – Borussia Dortmund 1-3 (Grafite 54 / Barrois 8, 10, Owomoyela 37)

Wolfsburg doveo prvog strijelca nizozemske lige

Dosadašnji član Heerenveena Bas Dost novo je pojačanje njemačkog Wolfsburga. Dvadesettrogodišnji nizozemski napadač prošle je sezone postigao 32… Više