17.12.2009. / 00:22

EL, skupina E: Fulham pobijedio Basel za prolaz

Gera i Zamora slave pogodakGera i Zamora slave pogodakU skupini E Europa lige prije zadnjeg kola postojala je jedna nepoznanica: hoće li u šesnaestinu finala uz Romu Basel ili Fulham.

U kulisi laganog snježnog ugođaja engleski Fulham je na St. Jakob stadionu, u izravnom ogledu, nadigrao Basel i pobijedio 3-2, a apsolutni junak ogleda bio je 28-godišnji Bobby Zamora.

Zabio je Zamora dva pogotka na samom kraju prvog dijela (41. i 45. minuta) čime je potpuno odrezao krila domaćina u ovom ogledu. Nije se Basel dugo mogao veseliti pogotku Alexandra Freija iz jedanaesterac za 2-1 budući je u 77. Gera povećao na 3-1.

Baselu je odgovarao i remi u ovoj utakmici, pa su tako novu nadu osjetili kada je Streller u 87. minuti smanjio na 3-2, ali nakon toga nisu došli u poziciju da zaprijete gostima i izbore plasman u nokaut fazu Europa lige.

U drugom ogledu, koji nije bio naročito rezultatski bitan, Roma je u Sofiji pobijedila CSKA 3-0 iako je igrala s izmješanim sastavom. Prva dva pogotka je postigao 22-godišnji Alessio Cerci. Jedan u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a drugi odmah na startu nastavka. Sve je zaključio Scardina, još jedan momak s klupe Ranijerijeve momčadi.Roma je tom pobjedom osigurala prvo mjesto u skupini.

Europa liga, skupina E, 6. kolo:

CSKA Sofija - Roma 0-3 (Cerci 45, 52, Scardina 89)

Basel - Fulham 2-3 (Frei 63-11m, Streller 87 / Zamora 41, 45, Gera 77)

Konačna ljestvica:

1. Roma 6 4 1 1 10-5 13

2. Fulham 6 3 2 1 8-6 11

3. Basel 6 3 0 3 9-8 9

4. CSKA Sofija 6 0 1 5 2-12 1

Premiership: Evertonu bod, Liverpool opet izgubio na Anfieldu

Momčad Fulhama pobijedila je na Anfieldu još jednom očajni Liverpool s 1-0, dok su Stoke i Everton odigrali 1-1 u zaostalim utakmicama 34. kola… Više