17.12.2009. / 00:40

EL, skupina K: Pamiću crveni, prolaz FC Kopenhagena

Dame N'Doye Dame N'Doye Odličnom igrom i uvjerljivim nastupom u utakmici koja je odlučivala, danski FC Kopenhagen je pobijedio Spartu u Pragu 3-0 i tako se plasirao u šesnaestinu finala Europa lige.

Prije posljednjeg kola su Sparta i FC Kopenhagen imali jednaki broj bodova (sedam) i utakmica u Pragu je trebala biti dramatičan kraj borbe za drugo mjesto. No, ništa se od toga nije dogodilo jer je Senegalac Dame N'Doye postigao dva pogotka za goste unutar samo devet minuta (22. i 30. minuta) i tako razriješio sve dileme.

FC Kopenhagen je bio bolja momčad, zasluženo slavio, a pobjedu je dodatno potvrdio nekadašnji danski reprezentativac Jesper Gronkjaer pogotkom iz penala u 54. minuti.

Nije se proslavio niti hrvatski nogometaš u domaćim redovima Manuel Pamić. U 43. minuti je zaradio prvi žuti karton, a u 60. drugi što je rezultiralo crvenim i isključenjem.

U drugom ogledu je PSV u Rumunjskoj pobijedio Cluj 2-0 i tako potvrdio prvo mjesto i primat skupine.