17.12.2009. / 00:52

EL, skupina L: Werder pokorio Bilbao

Claudio PizarroClaudio PizarroNogometaši Werdera na autoritativan način su okončali natjecanje Europa lige u skupini K, te zasluženo osvojili prvo mjesto.

Athletic je mogao pobjedom 2-0 ili od tri pogotka i više preskočiti Werder na samom vrhu, ali ne da nije bio blizu pobjede, već su doživjeli najteži poraz sezone na svom terenu (3-0). Niti Barcelona ih nije uspjela prizemljiti kao što je uspio Werder.

Za bremensku momčad se vratio dosad ozlijeđeni Claudio Pizarro, te je načeo domaćina u 13. minuti. Furiozno je Werder odigrao prvo poluvrijeme, pa su se nakon toga u strijelce još upisali Naldo (20. minuta) i Rosenberg (36. minuta) čime je baskijska priča završena.

U utakmici gdje ništa nije bilo bitno osim prestiža Nacional je razbio bečku Austriju 5-1. Gostima je malo značilo što su prvi poveli (strijelac Schumacher), budući je portugalska momčad uzvratila sa pet pogodaka u nizu, osvojivši tako treće mjesto u skupini K.

Europa liga, skupina K, 6. kolo:

Athletic Bilbao - Werder 0-3 (Pizarro 13, Naldo 20, Rosenberg 36)

Nacional - Austria Beč 5-1 (Micael 23, 57, Mateus 34, Tomašević 61, Lopes 66 / Schumacher 21)

Konačna ljestvica:

1. Werder 6 5 1 0 17-6 16

2. Athletic Bilbao 6 3 1 2 10-8 10

3. Nacional 6 1 2 3 11-12 5

4. Austria Beč 6 0 2 4 4-16 2

Nacional na kioscima već danas

Zbog Praznika rada, 1. svibnja, Nacional možete kupiti na kioscima diljem Hrvatske već danas. U novom broju donosi: Intervju: Stjepan Mesić- Bivši… Više