17.12.2009. / 09:00

Le Championnat: Pobjede favorita, remi Lensa u Parizu

U srijedu su na terenima francuskog Le Championnata na rasporedu bile zaostale utakmice 11. kola u kojima nije bilo iznenađenja

Miralem Pjanić bio je strijelac za LyonMiralem Pjanić bio je strijelac za LyonU srijedu su na terenima francuskog Le Championnata na rasporedu bile zaostale utakmice 11. kola u kojima nije bilo iznenađenja.

Tri najuglednija kluba posljednjih godina u Francuskoj su upisali pobjede. Bordeuax je zadržao prvo mjesto na ljestvici phttp://www.nacional.hr/admin/article/edit/id/73816#obijedivši u gostima dotad drugoplasirani Montpellier 1-0. Marseille je također bio uspješan u gostima pobijedivši Lorient 2-1, dok je Lyon na domaćem terenu bio bolji od Boulognea 2-0.

Bordeuax nakon ove pobjede ima pozamašnu prednost na ljestvici, pa tako drugi Marseille zaostaje šest, a treći Montepellier sedam bodova.

Pobjedu je aktualnom prvaku na gostovanju kod povratnika u prvu ligu (Montpelliera) donio Jussie pogotkom u 56. minuti, makar treba priznati da je domaćin imao izglednije prilike tijekom ogleda, pogotovo u prvom dijelu. Gregory Sertic, potencijali hrvatski reprezentativac, nije bio u kadru za momčad.

Dramatičan je put do tri boda imao Marseille koji je do 68. minute gubio 1-0 kod Lorienta, ali je na kraju uzeo sva tri boda pogotkom Diaware u zadnjoj minuti. U devetom domaćem ogledu bio je to prvi poraz Lorienta.

Lyon je, pak, svladao Boulogne 2-0 nakon velikog mučenja do dvadeset minuta prije kraja. Prednost na terenu tek je u 72. minuti pogotkom okrunio bosansko-hercegovački nogometaš Miralem Pjanić. Bio je to njegov treći pogodak u Le Championnatu ove sezone.

U derbiju začelja Le Mans pobijedio Grenoble 1-0 pogotkom Helstada već u 6. minuti, a hrvatski nogometaš Josip Tadić nije igrao za goste.

Remi Runjina Lensa u Parizu

U posljednjoj utakmici zaostalog 11. kola Le Championnata PSG i Lens su podijelili bodove nakon 1-1 tijekom 90 odigranih minuta.

Lens, za kojeg je branio hrvatski reprezentativni čuvar mreže Vedran Runje, je tako nastavio dobar niz u posljednje vrijeme. U posljednjih sedam utakmica imaju četiri pobjede, dva poraza i ovaj remi u srijedu.

Sve najzanimljivije se događalo u samo pet minuta drugog poluvremena. Vremešni Claude Makelele, nekadašnji francuski reprezentativac, je u 70. postigao pogodak za PSG prevarivši Runju, no samo četiri minute kasnije je uslijedio odgovor gostiju koji su preko Maoulide izjednačili na končanih 1-1.

Bio je ovo prvi remi Lensa u gostima, u osmom nastupu.