19.12.2009. / 18:50

Premiership: Kranjčar asistent, težak poraz Manchester Uniteda

Veliko iznenađenje priredili su u Londonu igrači Fulhama svladavši momčad Manchester Uniteda 3-0 u utakmici 18. kola engleskog nogometnog prvenstva

Peter Crouch postiže pogodak protiv BlackburnaPeter Crouch postiže pogodak protiv BlackburnaVeliko iznenađenje priredili su u Londonu igrači Fulhama svladavši momčad Manchester Uniteda 3-0 u utakmici 18. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Branitelji naslova imali su kontrolu lopte tijekom susreta, ali nikako ne i konce igre u svojim nogama. Danny Murphy prvi je načeo mrežu gostujućeg vratara Tomasza Kuszczaka udarcem iz daljine u 22. minuti.

Loša je to bila vijest za Manchester United, jer, kako se pokazalo i u subotu, svaki puta kad bi Murphy pogodio mrežu "crvenih vragova" svoju je momčad odveo do pobjede. Potvrdili su je još pogocima Bobby Zamora, odmah na otvaranju drugog dijela, te Damien Duff u 75. minuti na asistenciju strijelca drugog pogotka.

Drugi je to poraz Uniteda u razmaku od samo sedam dana. Prošle su subote s 1-0 "pali" od Aston Ville, a u međuvremenu su pobijedili Wolverhampton 3-0.

Nakon što je s dva pogotka Nike Kranjčara Tottenham u prošlome kolu svladao Manchester City 3-0, Spursi su bili uvjerljivi i kod Blackburna. Ovaj puta je bilo 2-0, bez pogodaka hrvatskih nogometaša, ali uz asistenciju veznjaka Kranjčara. Na već jednu izgubljenu loptu u sudačkom produžetku prvoga dijela Kranjčar je natrčao i s desne strane zavrnuo na glavu Petera Croucha.

Engleskom reprezentativnom napadaču nije bio problem nakloniti se za 1-0. Isti je igrač pogodio i za konačnih 2-0 nakon što mu je Jermain Jenas uklizavanjem gurnuo loptu u for. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka odigrali su svih 90 minuta za Spurse.

Blackburnovi nogometaši, kojima je ovo bio sedmi gostujući poraz u devetoj utakmici, dva su puta pogodili okvir gola, no ne i njegovu unutrašnjost. Nikola Kalinić ušao je za domaće u igru početkom 72. minute utakmice zamijenivši na travnjaku Chelseajevog napadača na posudbi Di Santa.

Manchester City je uz dva pogotka Roque Santa Cruza svladao Sunderland 4-3, u susretu u kojem su uživali prednost 2-0, te 3-2.

Četvrtu uzastopnu pobjedu upisala je Aston Villa. Gol odluke protiv Stoke Cityja postigao je Carew u 61. minuti.

Premiership, 18. kolo:

Aston Villa - Stoke City 1-0 (Carew 61)

Blackburn - Tottenham 0-2 (Crouch 45+1, 83)

Fulham - Manchester United 3-0 (Murphy 22, Zamora 46, Duff 75)

Manchester City - Sunderland 4-3 (Cruz 4, 69, Tevez 12 - 11m, Bellamy 35 / Mensah 16, Henderson 24, Jones 62)

Portsmouth - Liverpool 2-0 (Belhadj 33, Piquionne 82)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više