19.12.2009. / 22:20

Bundesliga: Stuttgartu treća pobjeda u sezoni

Dolazak švicarskog stratega Christiana Grossa na klupu Stuttgarta značio je bitni pozitivni pomak za ovaj klub, koji je u posljednjem subotnjem ogledu 17. kola Bundeslige pobijedio Hoffenheim 3-1

Christian Gross daje upute Stuttgartovim igračimaChristian Gross daje upute Stuttgartovim igračimaDolazak švicarskog stratega Christiana Grossa na klupu Stuttgarta značio je bitni pozitivni pomak za ovaj klub, koji je u posljednjem subotnjem ogledu 17. kola Bundeslige pobijedio Hoffenheim 3-1.

Nakon dolaska Grossa Stuttgart je upisao dvije pobjede i dva remija. Osim što su bacili na koljena Hoffenheim ove subote, prije toga su svladali rumunjsku Unireu što im je značio prolazak u osminu finala Lige prvaka gdje će igrati protiv Barcelone.

Inače, ovih 3-1 je bila tek treća bundesligaška pobjeda popularnih "švaba" do koje su došli u posljednjih dvadeset minuta. No, posao im je bio olakšan time što je kod rezultata 1-1 u 52. minuti Hoffenheim ostao s igračem manje (isključenje Gustava Luiza). Gostima su do kraja presudili pogocima Cacau i Khedira.

Hrvat Josip Šimunić je odigrao svih 90 minuta u obrani Hoffenheima, koja je bila propusna tijekom ovog ogleda, a punu utakmicu je za goste odradio i bosansko-hercegovački nogometaš Vedad Ibišević. Sejada Salihovića nije bilo u momčadi.

Bundesliga, 17. kolo:

Stuttgart - Hoffenheim 3-1 (Marica 32-11m, Cacau 68, Khedira 82 / Maicosuel 44)

Bayer Leverkusen - Borussa (M) 3-2 (Kroos 18, 69, Derdiyok 60 / Brouwers 36, Dante 53)

Bayern - Hertha 5-2 (Van Buyten 16, Gomez 31, Robben 33, Müller 60, Olić 77 / Demichelis 71-ag, Raffael 90)

Borussia (D) - Freiburg 1-0 (Barrios 19)

Eintracht - Wolfsburg 2-2 (Franz 26, Meier 79 / Džeko 37, Josue 69)

Hannover - Bochum 2-3 (Schlaudraff 6, 33 / Freier 51, Epalle 54, Füchs 86)

1. Bayer 17 9 8 0 35-13 35

2. Schalke 04 17 10 4 3 26-13 34

3. Bayern 17 9 6 2 34-15 33

4. Borussia (D) 17 8 6 3 23-17 30