19.12.2009. / 22:45

Le Championnat: Bordeaux siguran, Runje nesvladan

Yoann GourcuffYoann GourcuffBranitelji naslova najbolje momčadi francuskog Le Championnata, nogometaši Bordeauxa, nastavljaju s dobrim igrama. Petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu upisali su protiv Lorienta, a bilo je 4-1.

Pridodaju li se tome susreti Lige prvaka, aktualni francuski prvaci nisu poraženi već sedam utakmica u nizu. Gregory Sertic, kandidat za selekcije HNS-a, nije nastupio za momčad koju je prema pobjedi s dva pogotka usmjerio David Bellion. Cavenaghi je dodao treći gol na utakmici, a Gourcuff četvrti prije no što je konačan rezultat postavio Gameiro dvije minute prije kraja.

Treba reći da gosti nisu realizirali jedanaesterac kod rezultata 2-0 (pogođena stativa), a u nastavku akcije je Cavenaghi povisio na 3-0.

Nakon što su otrgnuli bod na gostovanju kod PSG-a, nogometaši Lensa (Vedran Runje branio svih 90 minuta) isto su učinili i kod Valenciennesa u utakmici bez pogodaka (0-0).

Bakar i Berenguer pogocima su iznenadili favorizirani Montpellier (Spahić 90 minuta) i Nancyju uz pobjedu 2-0 donijeli tri boda.

Nica je u završnici susreta došla do boda kod posljednjeplasirane momčadi prvenstva Grenoblea (bez Josipa Tadića), odigravši 1-1.