20.12.2009. / 17:38

Serie A: Juventus izgubio od Catanije u Torinu

Trener nogometaša Juventusa Ciro Ferrara teško će sačuvati posao nakon što je Catania na torinskome Olimpijskom stadionu pobijedila domaće 2-1 u 17. kolu talijanske Serije A.

Hasan SalihamdžićHasan SalihamdžićGol odluke u 87. je minuti zabio Mariano Izco iz kontranapada na finu asistenciju Gianvita Plasmatija. Spori Fabio Cannavaro nije uspio ispratiti strijelca u dugom trku od središta igrališta, te je ovaj lakoćom svladao Austrijanca na golu domaćih Alexandera Manningera. Obojica igrača koji su presudili Torinezima ušli su s klupe za rezervne igrače u drugom poluvremenu.

U 23. su minuti gosti poveli golom Martineza iz 11-eraca kojeg je skrivio Portugalac Tiago, da bi u 66. minuti Hasan Salihamidžić izjednačio udarcem lijevom nogom s desetak metara udaljenosti. Zabio je na asistenciju Diega. Njegov je to prvi ovosezonski pogodak u drugom nastupu. Ušao je u igru u 33. minuti umjesto Brazilca Felipea Mela, čijim je učinkom trener Ferrara bio nezadovoljan.

Juventusu je ovo drugi domaći poraz ove sezone. Izgubili su i od Napolija 31. listopada 3-2, također u samoj završnici dvoboja. Treći je to poraz Torineza u nizu (Bayern, Bari, Catania) te čak peti u posljednjih šest dvoboja. Izgubili su još Ferrarini igrači od Bordeauxa i Cagliarija, a dobili Inter 2-1.Cataniji je to, pak, prva pobjeda protiv Juventusa u Torinu nakon punih 46 godina.

Unatoč porazu, Juve je ostao na trećem mjestu s bodom zaostatka za drugoplasiranim Milanom.

Na četvrto se mjesto probila Roma preskočivši Parmu. Baš su do ove sezone drugoligaški sastav Rimljani pobijedili na svom travnjaku u 17. kolu 2-0, pogocima Brighija i Burdissa. Rimljani su u posljednjih sedam kola na učinku od pet pobjeda i dva remija.

Do nove je pobjede (2-0 na svom San Paolu protiv Chieva) došao Napoli te s 11. skočio na šesto mjesto ljestvice. Bez poraza su Napolitanci već deset prvenstvenih utakmica u nizu (5 remija, 5 pobjeda). Zadnji su put izgubili od Rome u Rimu četvrtog listopada.

Dario Knežević i Igor Budan nastupili su za svoje klubove ušavši s klupe. Knežević u domaćoj pobjedi njegova Livorna nad Sampdorijom (ušao u 81. minuti), a Budan u također domaćem slavlju njegova Palerma (1-0) nad posljednjeplasiranom Sienom (ušao u 77. minuti). Za goste iz Toskane s klupe nije ulazio Mato Jajalo.

Nakon subotnjih dvoboja Fiorentine i MIlana te Bologne i Atalante, zbog lošeg su vremena otkazana i dva nedjeljna ogleda: Genoa - Bari i Udinese - Cagliari. Posljednji bi dvoboj kola u 20:45 na San Siru trebali igrati Inter i Lazio.