20.12.2009. / 22:38

Primera: Medunjanin u zadnjoj minuti donio pobjedu Valladolidu

Haris Medunjanin Haris Medunjanin Bosansko-hercegovački nogometaš Haris Medunjanin u posljednjoj je minuti utakmice donio pobjedu (2-1) svome Valladolidu protiv Sportinga u 15. kolu španjolske Primere.

Medunjanin je iskoristio pogrešku Matabuene, dokopao se lopte i smjestio je iza leđa gostujućeg vratara Juana Pabla. Donio je reprezentativac BiH na taj način slavlje Valladolidu nakon dugog sušnog razdoblja, točnije šest kola bez pobjede. Treći mu je ovo pogodak ove sezone u Primeri.

Gostima je ovo, s druge strane, treći poraz u nizu. Sporting je vodio od 13. minute nakon pogotka Luisa Morana, a izjednačenje je domaćima u 29. minuti donio Nivaldo.

U sastavu iz Gijona nije bilo hrvatskog reprezentativca Mate Bilića koji liječi ozljedu mišića desne noge.

Nakon vrlo lošeg ulaska u sezonu nogometaši Villarreala su već na devetom mjestu. U nedjelju su došli do treće pobjede zaredom, odnosno četvrte u zadnjih pet utakmica. Ovaj je put s 2-0 pao Racing iz Santandera, strijelci su bili Joseba Llorente i Giuseppe Rossi.

Seriju od pet poraza u Primeri prekinuo je Espanyol, mušteriju je napokon pronašao u Almeriji (2-0). Još je duži negativan niz zaustavila Malaga koja nije znala za pobjedu punih 13 kola. U nedjelju je s 2-1 srušila Mallorcu.