20.12.2009. / 23:00

Bundesliga: Soldin Köln pobijedio s uvjerljivih 3-0

Milivoje NovakovičMilivoje NovakovičNajuvjerljiviju pobjedu u posljednjim dvjema sezonama, dakle u ukupno 51 utakmici, upisali su u posljednjem dvoboju 17. kola Bundeslige nogometaši Kölna.

Pobijedili su pred 44.500 gledatelja na svojem Rhein-Energie-Stadionu Nürnberg 3-0, te će proljetni dio sezone dočekati na relativno sigurnome 12. mjestu.

Geromel je doveo domaće u vodstvo u 37. minuti, da bi Milivoje Novakovič s dvama golovima potopio Bavarce u 70. i 77. minuti.

Unutar samo 40 minuta Soldina je momčad tako zabila gotovo polovinu golova od ukupno postignutih iz 16 prethodnih utakmica. Do ovog su kola bili na svega sedam zabijenih golova.

Prije Geromelova pogotka u 37. minuti Podolski i društvo nisu zabili čak 408 minuta, dok Lukas Podolski na svoj gol čeka punu 1061 minutu.

Ovako uvjerljivo Köln nije slavio otkako je izborio povratak u Bundesligu u sezoni 2007/2008.

Bundesliga, 17. kolo:

HSV - Werder 2-0 (Mathijsen 9, Jansen 36)

Köln - Nürnberg 3-0 (Geromel 37, Novakovič 70, 77)

Wolfsburg doveo prvog strijelca nizozemske lige

Dosadašnji član Heerenveena Bas Dost novo je pojačanje njemačkog Wolfsburga. Dvadesettrogodišnji nizozemski napadač prošle je sezone postigao 32… Više