21.12.2009. / 09:30

Le Championnat: Remi Monaca i Lyona

Lisandro Lopez Lisandro Lopez Posljednji dvoboj 18. kola francuskog nogometnog prvenstva nije donio pobjednika. Monaco i Lyon su odigrali neodlučeno 1-1.

Oba su pogotka pala u prvom poluvremenu, a u prednosti su kratkotrajno bili gosti iz Lyona nakon što je u 22. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara pogodio Brazilac Michel Bastos.

Vodstvo je momčad Claudea Puela držala samo 13 minuta, a za njegov gubitak ponajprije moraju "zahvaliti" vrataru Hugu Llorisu koji je vrlo nespretno regirao kod slobodnog udarca Monaca. Krivo je procijenio nabačenu loptu, nije je uspio uhvatiti, a potom je nastavio trčati za njom sve do ruba šesnaesterca. No, do lopte je ipak prvi stigao Sebastien Puygrenier koji ju nabacio pred prazan gol gdje je lakoćom poentirao Chu Young Park.

Jerko Leko je i drugu utakmicu zaredom dobio priliku u sastavu Monaca. Istina, zaigrao je tek u sudačkoj nadoknadi, ponovno zamijenivši Yohana Molla, baš kao i protiv Rennesa u srijedu.

Bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za Lyon.