23.12.2009. / 22:50

Le Championnat: Novi poraz Lyona

U subotu je u francuskom nogometnom prvenstvu na rasporedu nastavak 19. kola koje će biti zaključeno utakmicom Toulouse - Bordeaux

Jeremy Toulalan i Joris Marveaux Jeremy Toulalan i Joris Marveaux U subotu je u francuskom nogometnom prvenstvu na rasporedu nastavak 19. kola koje će biti zaključeno utakmicom Toulouse - Bordeaux.

Strijelci su danas bili nadahnuti o čemu svjedoči čak 26 pogodaka u osam odigranih utakmica, a najviše mogu biti zadovoljni navijači PSG-a i Lille budući da su te momčadi upisale lake 4-0 pobjede protiv svojih suparnika. PSV je slavio na Parku prinčeva protiv Grenoblea, a Lille je do pete uzastopne pobjede, odnosno osme u zadnjih devet nastupa, stigao na gostovanju kod Nancyja uz dva pogotka Gervinha.

Ponovno razočarani, pak, ostaju navijači i igrači Lyona. Domaći susret protiv Montpelliera završili su porazom 2-1, što ih ostavlja na samo jednoj pobjedi u posljednjih osam utakmica Le Championnata. Jedini pogodak domaćina na utakmici potpisao je Gomis u 82. minuti nakon kornera kojeg je izveo Miralem Pjanić (ušao u 61.), no već dvije minute kasnije neometani Marveaux postiže gol vrijedan tri boda. Uvodnu 71. minutu za pobjedničku momčad odigrao je Emir Spahić. Primoran je bio izaći zbog ozljede gležnja.

Spomenimo i poraz dosad drugoplasirane momčadi ljestvice Marseillea. S dva pogotka im je presudio Auxerreov Oliech i gurnuo ih na četvrto mjesto ljestvice.

U dvoboju Le Mansa i Monaca, koji je završio rezultatom 1-1, Jerko Leko i Dario Šimić nisu konkurirali za gostujući sastav.