25.12.2009. / 22:10

NBA liga: Miami slavio u Madison Square Gardenu

Danilo GallinariDanilo GallinariKošarkaši Miamija pobijedili su New York u Madison Square Gardenu 93-87 i tako prvi put u toj dvorani slavili nakon 11. studenoga 2007. godine.

Isto tako, New York je imao niz od tri pobjede, kao i odličan omjer 7-2 u posljednjih devet utakmica. No, Dwyane Wade i ostalo društvo s Floride je bila previsoka prepreka, te ih je Miami pobijedio četvrti put zaredom (Miami je prije ove Božićne večeri tri puta zaredom bio domaćin Knicksima).

Miami je sjajno odigrao obrambene role u drugoj i trećoj četvrtini u kojima su primili 14, odnosno 17 poena. Istovremeno su zabili 43 poena i tako se odvojili na desetak poena razlike.

Ipak, zaslugama Gallinarija i Leeja New York je minutu i deset sekundi prije kraja došao na mali zaostatak 83-80. Tada Jermaine O'Neal postiže bitan koš, a Udonis Haslem je siguran s linije slobodnih bacanja za 87-80.

Dwyane Wade je sa 30 poena, devet skokova i pet asistencija bio najbolji kod Heata, uz četiri izgubljene, ali i osvojene lopte. Imao je i dobar šut iz igre 11-21. Imao je dobru pratnju u Beasleyju sa 19 poena.

Talijan Danilo Gallinarija je bio najbolji kod domaćina sa 26 poena, osam skokova i tri dodavanja, dok je Lee ubacio 19 poena uz 16 skokova.

NBA liga, petak:

New York - Miami 87-93 (Gallinari 26p, 8s, 3a / Wade 30p, 9s, 5a, Beasley 19p)

NBA: Miami na korak do naslova

Pobjedom protiv Oklahoma City Thundera u svojoj American Airlines Areni 104-98 u petoj utakmici finala doigravanja NBA lige, košarkaši Miami Heata… Više