26.12.2009. / 20:45

Premiership: Debitantska pobjeda Roberta Mancinija na klupi Cityja

Carlos Tevez i Roberto ManciniCarlos Tevez i Roberto ManciniNogometaši Cityja na City of Manchester stadionu pobijedili su imenjaka iz Stokea 2-0 u subotnjem srazu 19. kola Premier lige.

Strijelci za pobjedu domaće momčadi bili su Martin Petrov u 28. i Carlos Tevez u 45. minuti. Odlični je Argentinac pogodio visokim udarcem nogom iz pada na asistenciju glavom Garetha Barryja za svoj peti gol u posljednjih pet dvoboja. Ukupno je ove sezone na brojci od sedam premierligaških golova.

Bugarin je doveo domaći sastav u vodstvo na asistenciju Robinha.

Novi trener Cityja, Talijan Roberto Mancini, tako je pobjedom počeo epizodu na klupi premierligaškog kluba.

Nakon prvih dvaju subotnjih remija (Birmingham - Chelsea i Fulham - Tottenham), obaju bez golova, još su tri dvoboja 19. kola završila bez pobjednika, sva tri rezultatom 1-1.

Ivan Klasnić odigrao je do 67. minute u dvoboju njegova Boltona i domaćeg Burnleyja, dok je Nikola Kalinić prosjedio na klupi gostovanje Blackburna kod Wigana.

Premeirship, 19. kolo:

Manchester City - Stoke City 2-0 (Petrov 28, Tevez 45)

Sunderland - Everton 1-1 (Bent 17 / Fellaini 85)

Wigan Athletic - Blackburn 1-1 (Rodallega 53 / McCarthy 30)

Burnley - Bolton 1-1 (Nugent 56 / Taylor 29)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više