27.12.2009. / 19:29

Premiership: Hull - Man Utd. 1-3, Rooney zaslužan za sva četiri gola

Wayne RooneyWayne RooneyU posljednjem srazu 19. kola engleskog prvenstva nogometaši Manchester Uniteda u gostima su pobijedili Hull City 3-1 te se vratili na drugo mjesto ljestvice.

Utakmicom je vedrio i oblačio Wayne Rooney. Najprije je, u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, doveo Fergusonovu momčad u vodstvo svojim 13. ovosezonskim premierligaškim golom, kojim se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Jermainom Defoeom i Didierom Drogbom.

U 59. je minuti, s pozicije lijevog beka, vratio prekratko loptu vlastitom vrataru Tomaszu Kuszczaku. Presjekao ju je Craig Fagan, te na drugoj vratnici nabacio 20-godišnjem američkom reprezentativcu Jozyju Altindoreu, kojeg je Rafael da Silva srušio naletjevši s leđa u izglednoj situaciji za pogodak. Udarac s 11 metara precizno je izveo Fagan.

Samo 14 minuta kasnije Rooney je odličnom asistencijom za Ji-Sung Parka natjerao domaćeg braniča Dawsona na autogol, da bi potom u 82. minuti sjajni engleski reprezentativac asistirao i za pogodak Dimitra Berbatova. Zanimljivo je da su mu to bile prve dvije ovosezonske asistencije u Premiershipu.

Nakon polovice odigranog prvenstva Manchester United za vodećim Chelseajem zaostaje dva boda (42-40). Trećeplasirani Arsenal ima 38, ali i utakmicu manje.

Premiership, 19. kolo:

Arsenal - Aston Villa 3-0 (Fabregas 65, 81, Diaby 90+1)

Hully City - Manchester United 1-3 (Fagan 59-11m / Rooney 45+2, Dawson 73-ag, Berbatov 82)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više