27.12.2009. / 20:46

EBEL liga: Medveščak napokon srušio Albu

Nova pobjeda MedveščakaNova pobjeda MedveščakaHokejaši Medveščaka u nedjelju su napokon naplatili dugove Albi Volan. Nakon tri ovosezonska poraza, u 36. su kolu EBEL lige u Domu sportova pobijedili Mađare s 4-1.

Zagrepčani su i dalje na osmom mjestu, posljednjem koje vodi u doigravanje, ali sada su se približili sedmoplasiranom Klagenfurtu na samo dva boda, dok od devetoplasirane Olimpije imaju čak sedam bodova više.

Momčad Teda Satora najveći je dio posla odradila već u prvoj trećini. U furioznih su deset i pol minuta došli do 3-0 što su znalački zadržali do kraja. Već je u drugoj minuti Zoltana Hetenyija svladao Brad Smyth. Svega pet minuta kasnije pak je iza mađarskog vratara smjestio i Mike Prpich, da bi u 11. minuti, u situaciji s igračem manje, sjajnu prvu trećinu zaokružio Joel Prpic.

Marton Vas je u 39. minuti vratio nadu momčadi iz Szekesfehervara, ali više od toga Mađari nisu mogli. U posljednjoj je trećini priču zaključio John Hecimovic, a velik je posao za "medvjede" u tom razdoblju odradio i Robert Kristan s nekoliko odličnih obrana.

Sljedeći suparnik Medveščaku, u utorak 29. prosinca, u Ledenoj će dvorani Doma sportova biti Red Bull iz Salzburga.

EBEL liga, 36. kolo:

Medveščak - Alba Volan 4-1 (3-0, 0-1, 1-0)

Jesenice - Graz 2-1

Villach - Olimpija 3-2

Linz - Red Bull Salzburg 2-5

Vienna - Klagenfurt 4-1

Redoslijed: 1. Vienna 50, 2. Graz 50, 3. Red Bull Salzburg 47, 4. Linz 45, 5. Alba Volan 40, 6. Villach 38, 7. Klagenfurt 37, 8. Medveščak 35, 9. Olimpija 28, 10. Jesenice 22

Hokejaši Medveščaka u rujnu u pulskoj Areni

U rujnu ove godine hokejaši zagrebačkog KHL Medveščak u rimskom amfiteatru u Puli odigrat će dvije hokejske utakmice u sklopu regionalne lige EBEL. U… Više