28.12.2009. / 18:55

Premiership: Chelsea preokrenuo u kvartovskom derbiju protiv Fulhama

Didier DrogbaDidier DrogbaNogometaši Chelseaja uspjeli su pobjedom zaključiti 2009. godinu. Na kraju mjeseca koji im nije donio puno zadovoljstva svladali su Fulham s 2-1.

No, ni u gradskom, štoviše kvartovskom derbiju u 20. kolu Premier lige nije sve dobro počelo za momčad Carla Ancelottija.

Fulham je na Stamford Bridgeu poveo već u četvrtoj minuti. Nakon ubacivanja s lijeve strane Bobby Zamora je glavom spustio loptu Zoltanu Geri koji je iz okreta svladao Petera Čecha.

Do preokreta je Chelsea došao tek u drugom poluvremenu i to samo u tri minute. Najprije je Didier Drogba svojim 14. pogotokom u Premiershipu, čime se na prvom mjestu ljestvice strijelaca izjednačio s Jermainom Defoeom, vratio domaće u igru, a samo dvije minute kasnije Fulham si je sam zabio gol. Mark Schwarzer je obranio udarac Daniela Sturridgea, no lopta se u nastavku odbila od Chrisa Smallinga u mrežu.

Chelsea je na taj način došao tek do druge pobjede u šest premierligaških utakmica u prosincu. To ga je zasad učvrstilo na prvom mjestu, ali najbliži pratitelji Manchester United i Arsenal imaju jednu, odnosno dvije utakmice manje. Fulham je, pak, pokleknuo nakon osam uzastopnih utakmica bez poraza.

Blackburn i Sunderland odigrali su neodlučeno 2-2, a Roversima je to već peti remi u posljednjih sedam utakmica u Premier ligi. Nikola Kalinić je u igru ušao u 73. minuti umjesto Jasona Robertsa, a četiri minute kasnije njegov je Blackburn izjednačio na konačnih 2-2. Oba je gola za goste postigao Darren Bent koji na kontu sada ima već 13 pogodaka ove sezone.

Everton je napokon prekinuo post, nakon sedam utakmica bez pobjede, u ponedjeljak je na svome Goodison Parku srušio Burnley (2-0). Čudesna Birminghamova serija traje i dalje, sada su na 11 utakmica bez poraza. U ponedjeljak su u gostima svladali Stoke City s 1-0.

Premier liga, 20. kolo:

Tottenham - West Ham 2-0 (Modrić 11, Defoe 81)

Blackburn - Sunderland 2-2 (Pedersen 53, Diouf 77 / Bent 52, 65)

Chelsea - Fulham 2-1 (Drogba 73, Smalling 75-ag / Gera 4)

Everton - Burnley 2-0 (Vaughan 83, Pienaar 90)

Stoke City - Birmingham 0-1 (Jerome 50)

Wolverhampton - Manchester City (kasnije)

Drogba: Shanghai je moj novi klub

Dosadašnji napadač londonskog Chelseaja, 34-godišnji bjelokošćanski nogometaš Didier Drogba, priključio se Shanghai Shenhui, kineskom klubu svog… Više