10.01.2010. / 20:25

Serie A: Napoli novom pobjedom do četvrtog mjesta

German DenisGerman DenisU poslijepodnevnom nedjeljnom terminu odigrano je sedam utakmica 19. kola u talijanskog nogometnom prvenstvu. Većih iznenađenja nije bilo.

Genoa je opravdala ulogu favorita kao domaćin protiv Catanije i pobijedila s 2-0. Strijelci su bili Mesto u 36. i Sculli u 71. minuti, a Ivan Jurić odigrao je kod domaćina svih 90 minuta.

Igor Budan odigrao je samo prvo poluvrijeme za svoj Palermo, koji je kao domaćin pobijedio Budanov bivši klub Atalantu s 1-0. Strijelac je bio Cavani u 70. minuti iz jedanaesterca. Budan je u prvom poluvremenu dva puta šutirao iz kaznenog prostora, ali jednom je njegov udarac bio blokiran, a drugi puta nije pogodio okvir gola.

Dario Knežević odigrao je cijelu utakmicu za Livorno u domaćoj pobjedi protiv Parme s 2-1. Mario Brkljača, pak, nije konkurirao za momčad Cagliarija, koja je u gostima svladala Bolognu 1-0, a strijelac je bio Matri u 66. minuti. Cagliariju je ovo bila već četvrta pobjeda ove sezone u gostima.

Odličnu seriju nastavila je momčad Napolija, koja je pred svojim navijačima svladala Sampdoriju s 1-0 pogotkom Denisa u 71. minuti. Napoliju je ovo bila 12. utakmica bez poraza, a sedma u tom razdoblju u kojoj je uzeo sva tri boda. Novim uspjehom Napolitanci su skočili na četvrto mjesto na ljestvici, sada imaju 33 boda, jednako kao i Juventus, a bod manje od Milana. Juventus i Milan odigrat će večernji derbi kola u 20.45 sati, a ''rossoneri'' u odnosu na vodeći Inter s 45 bodova imaju dvije utakmice manje.

Dodajmo još da je Fiorentina kao domaćin nadoknadila rezultatski zaostatak protiv Barija, te je pogocima Mutua u 38. i Castella u 74. minuti ostvarila pobjedu 2-1.