27.02.2010. / 17:02

Autor: Ivica Medo

1. HNL: Cibalia i dalje melje, Dinamo razmontirao Croatiju

U subotnjim popodnevnim utakmicama 18. kola 1. HNL dogodilo se samo jedno veće iznenađenje

Mario MandžukićMario MandžukićU subotnjim popodnevnim utakmicama 18. kola 1. HNL dogodilo se samo jedno veće iznenađenje. Naime, Međimurje je pobijedilo Istru u Puli 2:1, što je prva pobjeda i prvi osvojeni bodovi Čakovčana na gostovanjima u ovoj sezoni.

Lider prvenstva zagrebački Dinamo "šesticom" je ispratio s Maksimira Croatiju iz Sesveta, a hat-trick postigao je Mario Mandžukić.

Karlovac je pogotkom Vukmana u ranoj fazi utakmice pobijedio oslabljeni Osijek 1:0.

Vinkovačka Cibalia u proljetni dio prvenstva krenula je furiozno sigurnom pobjedom nad Interom od 2:0. Jurić je drugoplasiranu momčad prvenstva doveo u vodstvo u 4. minuti, a sudbinu Zaprešićana zapečatio je Pavličić u 53. minuti. Bila je to 13 utakmica Cibalije u nizu bez poraza.

U malom dalmatinskom derbiju Šibenik i Zadar odigrali su 1:1.

Hajduk i Slave Belupo u nedjelju, s početkom u 16.00, igraju posljednju utakmicu 18. kola.

Rezultati 18. kola 1. HNL:

Karlovac - Osijek 1-0 (Vukman 6')
Šibenik - Zadar 1-1 (Surać (ag) 44'/Santini 24')
Cibalia - Inter 2-0 (Jurić 4', Pavličić 53')
Dinamo - C. Sesvete 6-0 (Dodo 1', Mandžukić 22', 31', 82', Badelj 55', Tomečak 67')
Istra - Međimurje 1-2 (Stupnjić 32'/Vuka 8', Golubović 52')
Lokomotiva - Varteks 2-0 (Bule 20', Havojić 48)
Zagreb - Rijeka 1-1 (Abdurahimi 68'/Đalović 86)