13.03.2010. / 17:21

1. HNL: Zadar izvukao 'nulu' na Maksimiru protiv blijedog Dinama

Nogometaši Zadra priredili su najveće iznenađenje 20. kola 1. HNL odigravši utakmicu bez golova s vodećim Dinamom na Maksimiru

Zoran Mamić i Krunoslav Jurčić nisu bili zadovoljni igrom DinamaZoran Mamić i Krunoslav Jurčić nisu bili zadovoljni igrom DinamaU šest poslijepodnevnih utakmica 20. kola Prve HNL strijelci nisu bili raspoloženi, postignuta su tek četiri gola.

Nogometaši Zadra priredili su najveće iznenađenje kola odigravši utakmicu bez golova s vodećim Dinamom na Maksimiru.

Zadar je tek druga momčad u sezoni nakon Cibalije koja je uspjela ostati neporažena na Dinamovom travnjaku, a ovo mu je drugi osvojeni bod u povijesti na Maksimiru. Naime, Zadar je prvi bod na Maksimiru protiv Dinama osvojio 5. kolovoza 2001., kada je također bilo 0:0.

Momčad Dalibora Zebića sasvim zasluženo nosi bod s Maksimira u srazu s danas anemičnim nogometašima Dinama, koji su tek u posljednjim trenucima utakmice stvorili izglednu gol-šansu, kada je Mario Mandžukić pucao pod gredu, a odlični Antonio Ježina krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Cibalia je pobijedila Lokomotivu pogotkom Željka Malčića iz jedanaesterca u 39. minuti.

Istra je došla do važna tri boda u susretu sa Croatijom golom Župana u 72. minuti, Osijek je odigrao 1:1 s Međimurjem na gostovanju u Čakovcu, dok su Šibenik i Inter te Karlovac i Slaven Belupo odigrali utakmice bez golova.