03.04.2010. / 21:31

1. HNL: Remi Rijeke i Dinama u sudačkoj lakrdiji na Kantridi

U derbiju 23. kola Rijeka i Dinamo odigrali su na Kantridi 2:2, no glavna zvijezda susreta bio je glavni sudac Bruno Marić

Mario MandžukićMario MandžukićSuđenje Brune Marića na utakmici Rijeke i Dinama, koja je završila 2:2, najbolji je primjer kako se ne trebaju i ne smiju suditi nogometne utakmice. Prvo je pustio oštru igru Rijekinih nogometaša čiji su startovi bili na rubu dobrog ukusa, zatim je dosudio vrlo sumnjivo zaleđe u trenutku kad je Rijeka imala izglednu šansu za pogodak, a onda je kod vodstva Rijeke od 1:0 u posljednjoj minuti prvog poluvremena dosudio, najblaže rečeno, sumnjiv jedanaesterac za Dinamo. Dovoljno da zapali iskru u buretu baruta, pa je trener Rijeke Nenad Gračan "pocrvenio", a on je prepun frustracija kad su u pitanju hrvatski suci koji su ga još prije 11 godina umalo doveli do "živčanog sloma", u dobrom poznatom "slučaju Krečak" kada je Dinamo u posljednjem kolu odnio prvenstvo Rijeci ispred nosa.

Rijeka je povela pogotkom Hrvoja Štroka iz slobodnog udarca u 8. minuti. Gol ide na dušu golmanu Dinama Tomislavu Butini. Prekršaj je bio na tridesetak metara od vrata Butine, ali sasvim s lijeve strane, dva-tri metra od aut-crte. Štrok je uputio centaršut u peterac Dinama, lopta je preletjela sve igrače , iznenadila Butinu i završila u njegovom lijevom kutu. Štrok je postigao gol svojem bivšem klubu točno na svoju 100. utakmicu u dresu Rijeke.

U 20. minuti Kruno Jurčić morao je posegnuti za izmjenom jer se ozlijedio Milan Badelj umjesto kojeg je ušao mladi Domagoj Antolić.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Sammir je izveo korner, Vrdoljak je nakon uobičajenog naguravanja, kakvih ima pri svakom izvođenju kornera, pao pred golom Rijeke i sudac Marić dosudio je jedanaesterac. Sammir je bio siguran s jedanaest metara.

Na izlasku iz tunela pred početak drugog poluvremena iživcirani Gračan nešto je prigovorio sucu Mariću, a ovaj ga je poslao na tribinu. Taj potez Marića dodatno je užario atmosferu.

Drugo poluvrijeme započelo je s nekoliko grubih prekršaja gnjevnih igrača Rijeke koji su od Marića u 55. minuti tražili jedanaesterac nakon što je Đalović pogodio u ruku Barbarića u šesnaestercu Dinama. Marić je to okvalificirao, čini se opravdano, kao napucanu ruku.

Dvije minute kasnije Barbarić je doveo Dinamo u vodstvo nakon nespretne reakcije vratara Rijeke Radmana, koji je centaršut Sammira boksao točno u tijelo Barbarića, od kojeg se lopta odbila u nebranjenu mrežu.

Konačnih 2:2 postavio je Alen Pamić u 82. minuti sjajnim udarcem s dvadesetak metara kojeg Butina nije mogao obraniti.

U sudačkoj nadoknadi dvije odlične prilike imao je Dodo, koji je u 70. minuti ušao u igru umjesto Karla Primorca, no Brazilac je u objema šansama loše reagirao, pa je ostalo neriješeno 2:2.

Rezultati 23. kolo 1. HNL:

RIJEKA - DINAMO 2:2 (Štrok 8, Pamić/Sammir 45-11m, Barbarić 57)
CIBALIA - ISTRA 0:0
LOKOMOTIVA - KARLOVAC 0:0
SLAVEN BELUPO - CROATIA SESVETE 4:0 (Mujanović 2, Delić 13, Maras 67, Poredski 75)
VARTEKS - ŠIBENIK 5:1 (Mumlek 26, Smrekar 27, Šimek 31, Glavica 49, Mumlek 77/Zec 20)
ZADAR - OSIJEK 2:1 (Santini 13, Terkeš 65/ Nikšić 80')
INTER ZAPREŠIĆ - MEĐIMURJE 2:1 (Palić 2, Balić 76/Amauri 7)
ZAGREB - HAJDUK 1:1 (Strinić 52/Ljubojević 82)