29.09.2010. / 19:48

Autor: Nacional.hr

Izvrstan start MNK Nacionala u UEFA Futsal Cupu: Porazili finskog prvaka sa 6 razlike

Hrvatski prvak Nacional je u prvom kolu UEFA Futsal Cupa pobjedio finski Ilves Tempere rezultatom 7:1

MNK Nacional zabilježio je prvu pobjeduMNK Nacional zabilježio je prvu pobjedu

U prvom kolu UEFA Futsal Cupa hrvatski prvak Nacional svladao je finski Ilves Tempere.

Od samog početka Nacional je krenuo agresivno u potpunu ofenzivu i već u petoj minuti na semaforu je pisalo 3:0 uz dva pogotka Tihomira Novaka i jedan Koraba Morine. Unatoč visokom početnom vodstvu Nacional ne posustaje, a Fernando u 8. minuti postiže pogodak za 4:0.

Nakon toga Diego radi jedan nepotreban prekršaj na sedam metara iz kojeg Finci smanjuju vodstvo na 4:1 u 11. minuti. U 18. minuti Goran Ugarković pogađa za 5:1 iz odlični izrađene akcije i tim se rezultatom odlazi na odmor.

U drugom dijelu od samog početka Nacional pritišće i opsjeda gol Ilvesa i pogotcima Grcića, te trećim golom Tihomira Novaka pobjeđuje 7:1.

U drugom kolu Nacional sutra igra sa izraelskim prvakom ASA Tel Avivom, dok će ljubitelji futsala u subotu na Rai Sportu 2 moći gledati prijenos utakmice između Nacionala i talijanskog prvaka Montesilvana.

Službena stranica MNK Nacionala

NACIONAL: Stojkić, Humar, Capar, Novak, Ko.Morina, Ku.Morina, Grcić, Šestić, Fernando, Da Silva, Ugarković, Šestić.

ILVES TEMPERE: Kalloinen, Alatalo, Saukoniemi, Majamaa, Laitinen, Anttonen, Teittinen, Sairjala, Torvinen, Nyblom, Inapshba, Pakola.